Ultradźwiękowe oczyszczanie skóry głowy – bo piękne włosy rosną tylko, kiedy skóra jest zdrowa!

trychotomia przed
Kawitacja skóry głowy – stan skóry głowy przed zabiegiem

Bylibyście zdziwieni widząc ten obraz po raz pierwszy dużym powiększeniu, w trychokamerze! Zwłaszcza, jeśli nigdy w życiu nie robiliście takiego oczyszczania w gabinecie kosmetologicznym ani nie stosowaliście domowych peelingów.
W Instytucie Adamowicz, który specjalizuje się m.in. w problemie wypadania włosów i leczenia łysienia typu androgenowego, ogromną wagę przywiązuje się do badania i pielęgnacji skóry głowy. Takie badanie to jedno z podstawowych w procesie diagnostyki wypadania włosów, a trzeba również wiedzieć, że chora skóra głowy może pośrednio infekować skórę twarzy. – Moje pacjentki czasem skarżą się na różnego rodzaju nawracające stany zapalne tego obszaru, tymczasem przyczyną może być rozprzestrzenianie się grzybów i zlokalizowanych właśnie we włosach – wyjaśnia kosmetolożka Ania Adamowicz, pionierka w terapiach łączonych skóry głowy, w tym terapii Mesotherm opartej o fale radiowe, stymulację laserową, oxyterapię i oczyszczanie ultradźwiękami. – Tak dużą wagę przywiązuje się do martwej części włosa, gdy tymczasem to miejsce, z którego on wyrasta ma kolosalne znaczenie i to właśnie do skóry, a nie do włosa powinniśmy dobierać właściwy szampon – dodaje i wyjaśnia, ze jeśli mamy skłonność do łojotoku, a możemy ją mieć genetycznie, na skutek towarzyszących chorób lub w wyniku zanieczyszczenia mieszków włosowych, to dobieranie szamponów i odżywek o tłustej, ciężkiej i zapychającej konsystencji będzie tylko nasilało problem.

trychotomia po
Kawitacja skóry głowy – stan skóry głowy po zabiegu

Dlaczego włosy chorują?

Przyczyny problemów z włosami mogą być różne, nierzadko mają one podłoże hormonalne (np. chora tarczyca) lub są związane z niedoborem witamin i pierwiastków śladowych. Ale u wielu pacjentów wystarczy zacząć od podstaw: oczyszczania skóry z nadmiaru łoju, który zapchał mieszki, bo to bardzo utrudnia włosom życie, a następnie wprowadzenia profesjonalnej pielęgnacji, która poza dobrze dobranym do typu skóry szamponem, uwzględni regularne peelingi wykonywane samodzielnie w domu.

Skanowanie trychokamerą

Jeśli nigdy nie mieliście do czynienia z badaniem trychologicznym, to naprawdę warto je zrobić, żeby z dużą dokładnością zdiagnozować stan skóry i podjąć celowane kroki, np. zalecić zabiegi pielęgnacyjne i dobrać właściwe kosmetyki. – U większości pacjentek, które zgłosiły się do nas z problemem przerzedzania się włosów lub nadmiernego ich przetłuszczania, a które nigdy wcześniej nie wykonywały sobie zabiegów złuszczających skóry głowy, to było niemałe zaskoczenie – „jak to, oczyszczanie głowy?!” –  i zarazem podstawa do rozpoczęcia bardziej zaawansowanych terapii, np. zabiegów Mesotherm.  Niejednokrotnie były mocno zdziwione tym, co widzą w trychokamerze, a co przedstawiało małe pobojowisko: zapchane mieszki włosowe, mikrourazy wynikające z rozdrapywania skóry pod wpływem swędzenia, mikrostany zapalne o podłożu grzybiczym albo wręcz stany zapalne wymagające podjęcia natychmiastowej farmakoterapii – wyjaśnia ekspertka i przekonuje do udania się na konsultację u trycholożki i większą dbałość o skórę tego obszaru.

Co to jest ultradźwiękowe oczyszczanie głowy i jakie ma działanie?

Woda pod wpływem fali ultradźwiękowej emitowanej przez niewielką płytkę złuszcza naskórek, odblokowuje gruczoły łojowe oraz wypłukuje ich wydzielinę. Zabieg ma działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne, regularnie stosowany skutecznie oczyszcza skórę głowy z martwego naskórka i zalegającego sebum oraz reguluję pracę gruczołów łojowych. Głowica do medycznego oczyszczania emituje falę ultradźwiękową o częstotliwości 25 kHz.

Jak długo trwa zabieg?

  • Zabieg trwa ok. 20 min.

Jakie daje odczucia:

  • Zabieg jest przyjemny, trycholożka najpierw spryskuje skórę głowy zimną wodą, a następnie płytką emitująca ultradźwięki oczyszcza skórę. To jest przyjemne, a po wszystkim można donieść wrażenie lekkości.

Jak często powtarzać:

  • Profilaktycznie warto zabieg wykonywać co 6 tygodni. Pierwszy raz zwykle są to min. 2 zabiegi wykonane w odstępie co 2 tygodnie.

Jakie efekty uzyskujemy po zabiegu?

  • oczyszczenie skóry
  • odblokowanie zaczopowanych ujść mieszków włosowych
  • regulacja pracy gruczołów łojowych
  • działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne
  • poprawa kondycji włosów

Dla kogo zabieg medycznego, ultradźwiękowego oczyszczania głowy?

  • dla zanieczyszczonej skóry głowy
  • dla skór z problemem łupieżu tłustego i suchego
  • z problemem nadmiernego łojotoku
  • działanie profilaktyczne w celu odświeżenia naskórka

Przeciwwskazania:

  • ciąża
  • rozrusznik serca
  • metalowe implanty
  • choroby nowotworowe
  • aktywna infekcja

Cena: 100 zł.