Uwodzicielskie spojrzenie dzięki efektowi skrzydeł motyla

Spojrzenie, które uwodzi - właśnie tak ma wyglądać makijaż oczu, który kobiety wykonują na większe wyjścia. Jego podstawą stanowią efektownie podkreślone rzęsy, podkręcone oraz podkreślone ciemnym eyeliner lub cieniem do powiek.

makijaz rzes efekt motyla
Uwodzicielskie spojrzenie dzięki efektowi skrzydeł motyla

Bardzo często do uzyskania takiego efektu niezbędne są piórka czy kępki rzęs, które dodatkowo potęgują wrażenie sztuczności makijażu. Dlatego profesjonaliści, malując kobiety na uroczyste kolacje czy wieczorne spotkania, wolą sięgać po nowoczesne rozwiązania, oferowane przez firmy kosmetyczne.

Efekt skrzydeł motyla dzięki maskarze

Jednym z najnowszych trendów w makijażu jest efekt skrzydeł motyla. Perfekcyjny makijaż oka w tym przypadku podkreśla głównie zewnętrzne kąciki oczu. Dzięki temu spojrzenie staje się bardziej wyraziste, a jednocześnie również uwodzicielskie. Taki efekt można uzyskać na kilka sposobów. W wielu przypadkach kobiety sięgają po sztuczne rzęsy, które mogą być wykonane z naturalnego włosia, ale jednak należy je przykleić, aby zagęścić własne rzęsy. Przyklejanie rzęs wymaga dużej wprawy, a jednocześnie zastosowanie specjalnego kleju może powodować alergie i podrażnienia. Kolejnym problemem jest zdejmowanie rzęs – przy mniejszej wprawie można wraz ze sztucznymi rzęsami wyrywać także krótsze własne rzęsy. Dlatego ten rodzaj makijażu zwykle wykonywany jest jako makijaż na specjalne okazje. Tymczasem podobny efekt można osiągnąć sięgając po maskary stworzone przez profesjonalistów. Odpowiednio wyprofilowana szczoteczka do maskary rozdzieli rzęsy i nałoży na nie wystarczającą ilość kosmetyku, który nie osiada na rzęsach w postaci mało estetycznych grudek. W idealnym makijażu ważne staje się podkręcenie rzęs, co również można osiągnąć sięgając jedynie po maskarę, bez konieczności używania zalotek do rzęs, które również przy nieumiejętnym stosowaniu mogą łamać rzęsy.

Idealny makijaż oka dzięki maskarze

Efekt skrzydeł motyla nie tylko optycznie otwiera oko, ale przede wszystkim efektownie podkreśla spojrzenie poprzez podkreślenie pojedynczych rzęs, które w okolicy zewnętrznego kącika powinny być podkręcone mocno do góry. Przy tak wykonanym makijażu spojrzenie zyskuje na tajemniczości, a jednocześnie staje się uwodzicielskie. Taki efekt pozwala uzyskać nowa maskara L’Oreal False Lash Wings, której stosowanie jest intuicyjne, jak stosowanie maskary w codziennym makijażu oka. Wyprofilowana szczoteczka ułatwia rozprowadzanie maskary, przy czym nakładanie jej zapewnia efekt rozpostartych skrzydeł motyla, w których rzęsy są perfekcyjnie rozdzielone i podkręcone, i to bez konieczności sięgania po dodatkowe akcesoria do makijażu.

Jak wykonać makijaż krok po kroku z maskarą L’Oreal

W zależności od sytuacji makijaż oka również może różnić się efektem końcowym. Na co dzień większości kobiet wystarczy uwodzicielskie spojrzenie, oparte na dokładnym wytuszowaniu górnych rzęs, ze zwróceniem szczególnej uwagi na rzęsy w kącikach oczu. Pomaga w tym wyprofilowana szczoteczka maskary L’Oreal False Lash Wings, która rozdziela rzęsy i podkreśla nawet te najkrótsze. Efekt zwiewności tego makijażu można uzupełnić o podkreślenie maskarą dolnych rzęs. W makijażu oka, który w sposób bardziej tajemniczy podkreśli oko, konieczne staje się wykorzystanie eyelinera. Dla podkreślenia efektu konieczne będzie narysowanie dwóch kresek: jednej wzdłuż linii rzęs oraz drugiej w zagięciu powieki, obie kreski powinny wychodzić poza naturalny zarys oka. Tajemniczości stylizacji doda podkreślenie eyelinerem także dolnej powieki. Przy dodatkowym wyciągnięciu kresek w kierunku skroni i wypełnieniu konturu eyelinerem spojrzenie staje się uwodzicielskie. Przy większej wprawie na powiece może się pojawić graficzne skrzydło motyla, również namalowane i wykończone eyelinerem, które należy podkreślić zastosowaniem maskary False Lash Wings.

Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Piękne rzęsy

- Uwodzicielskie rzęsy

- Makijaż rzęs