Viola Połeć – ekspertka rozwoju kobiet w biznesie

Motto życiowe: Co Cię nie zabije to Cię wzmocni!

viola-pelc-kobieta-sukcesu
Viola Połeć – ekspertka rozwoju kobiet w biznesie

Kobieta Sukcesu

Viola Połeć to ekspertka rozwoju kobiet w biznesie, pomysłodawczyni showroomu i sklepu internetowego www.polscyprojektanci.com

O sobie powiem, że:

Jestem właścicielką dwóch portali i sklepów stacjonarnych Fashioncode.pl i PolscyProjektanci.com. Zajmuję się wyszukiwaniem partnerów do współpracy, bieżącym funkcjonowaniem butików – zarówno online jak i stacjonarnie oraz rozwojem i promowaniem polskiej mody autorskiej.

O firmie:

Firma powstała 3 lata temu i po roku działalności jako spółka z inwestorem, została przekształcona w działalność jednoosobową.

Butik i sklep online www.Fashioncode.pl istnieje od października 2009 roku. To outlet ekskluzywnych marek odzieżowych z całego świata, przy którym działa również komis marki ekskluzywnej. Fashioncode.pl to tylko i wyłącznie pojedyncze sztuki ubrań, które sprowadzane są od partnerów z Londynu, Mediolanu i Los Angeles oraz pozyskiwane są na zasadzie komisu, z zachowaniem najwyższych standardów jakości.

PolscyProjektanci.com – showroom i sklep internetowy rozpoczął działalność w sierpniu 2013 roku.  PolscyProjektanci.com to dla odmiany polska moda w najlepszym wydaniu. Ponad 50 niezależnych projektantów mody, którzy w procesie starannej selekcji oferują kolekcje z wysokiej jakości materiałów, świetnie skrojone, ciekawe dizajnersko, eleganckie oraz z nutą ekstrawagancji. Oferta obu sklepów skierowana jest do Pań i Panów, poszukujących w ubraniach wyjątkowości, które nie skazują na powszechność kreowaną przez masowy konsumpcjonizm. PolscyProjektanci.com to jedyny w Polsce sklep z modą autorską, który jednocześnie w 100% jest butikiem stacjonarnym i internetowym. Również jedyny, który pod międzynarodową marką PolishFashionDesigners.com promuje i sprzedaje polską modę autorską globalnie.

viola-pelc-kobieta-sukcesu2
Viola Połeć – ekspertka rozwoju kobiet w biznesie

Życiorys:

Pochodzę z małej miejscowości w województwie lubelskim. Studiowałam zaocznie finanse i jednocześnie pracowałam jako promotor i merchandiser. Później trafiłam do działu handlowego dużego polskiego wydawnictwa i przez kilka lat zajmowałam się sprzedażą jako przedstawiciel handlowy. Każdego dnia uczyłam się samodzielności i radzenia sobie w danej sytuacji. Znajomość sieci handlowych i doświadczenie pozwoliły mi podjąć nowe wyzwanie. Zostałam szefem sprzedaży w nowej firmie, w zupełnie dla mnie nowej branży RTV/AGD, gdzie zbudowałam fantastyczny zespół handlowy, który z powodzeniem działał kilka lat.

Założenie własnej działalności to miał być krok do niezależności i swobody. Oczywiście rzeczywistość zweryfikowała moje postrzeganie i od 3 lat nie miałam więcej niż 2 dni urlopu. Ale dzisiaj swoje hobby jakim jest moda, przekuwam w pomysł na życie i rozwój biznesu. Jednocześnie spełniam się jako matka małej modelki, szczęśliwa partnerka i ekspertka rozwoju kobiet w biznesie.

Na własną firmę zdecydowałam się, ponieważ…

Cenię sobie niezależność i chciałam zacząć zarabiać, realizując własne pomysły, a nie narzucone z góry przez szefa obowiązki.

Moja największa obawa przed założeniem firmy:

Pewnie jak każdej statystycznej kobiety: Czy mi się uda, czy dam radę to wszystko ogarnąć?

Mój największy zawodowy sukces:

Największy serwis biznesowy branży modowej FashionBiznes.pl uznał nas za jedną z sześciu najważniejszych platform sprzedażowych w Polsce, co jest dla nas wielkim wyróżnieniem, biorąc pod uwagę, że działamy stosunkowo krótko i w niewielkiej skali: http://fashionbiznes.pl/ranking-polskich-platform-sprzedazy-internetowej/

Odniosłam sukces, ponieważ:

Wyznaczyłam sobie cel i uznałam, że nie wolno się poddawać. Jeśli jesteś zdecydowana i przekonana, że to Twoja droga, spełniasz się w tym co robisz. Nie rezygnuj. Każda przeszkoda to kolejny szczyt do pokonania i kolejne doświadczenie, które niesie ze sobą naukę.

Moja największa przeszkoda, którą pokonałam w drodze na szczyt:

Brak pewności siebie i brak wiary w siebie. Wszechświat ma nieograniczone zasoby i tylko my decydujemy o skali swoich działań.

Najszczęśliwsza chwila w mojej karierze:

Jeszcze do niedawna myślałam, że są to podpisane umowy i kontrakty. Dziś najszczęśliwszą chwilą było spotkanie z okazji 3 urodzin mojego butiku. Genialni i sympatyczni ludzie, z którymi pracujemy uświadomili mi, że to jest najważniejsze.

Najważniejsze, najpiękniejsze, najcenniejsze w moim życiu zawodowym jest…

Najważniejsi są ludzie, z którymi mam szczęście współpracować. Najcenniejsze są te chwile, gdy widzę błysk w oczach klientów, że znaleźli w moim sklepie coś idealnego i niepowtarzalnego dla siebie.

Moim największym marzeniem jest…

Stworzenie portalu promującego i sprzedającego projekty młodych wiekiem i duchem niezależnych polskich  projektantów mody na całym świecie.

W najbliższej przyszłości planuję:

Otwarcie drugiego butiku stacjonarnego w Zakopanem. Zbudowanie showroomu wraz z zapleczem medialnym dla młodych marek modowych.

Moja rada dla kobiet, które pragną odnieść sukces:

Nie ograniczaj się i zawsze idź za głosem intuicji.

Wpis znaleziono dzięki:

- Viola Pełć

- Polscy projektanci

- Polska marka