Włosy w zgodzie z naturą. Poznaj moc roślin

Nagietek, betulina, owies, a nawet… czerwona papryka. Naturalna pielęgnacja włosów przeżywa obecnie renesans, a w składach szamponów można znaleźć nie tylko wychwalany przez blondynki rumianek.

Girl With Roses Wreath 2
Włosy w zgodzie z naturą. Poznaj moc roślin

Jednak nawet roślinne preparaty warto umieć dopasować do indywidualnych potrzeb włosów. Matka natura ma receptę na wszystkie problemy. Sprawdź, co ma do zaoferowania dla Ciebie.

Naturalna moc

Definicja słowa „naturalny” w pielęgnacji włosów może mieć wiele znaczeń. Dla jednych będą to zabiegi z wykorzystaniem kosmetyków własnej produkcji, np. z miodu i żółtek jajek. Jednak i w tradycyjnych szamponach może kryć się moc naturalnych składników. Chemiczne odpowiedniki są bowiem zastępowane przez dobroczynne ekstrakty z roślin. Formuły naturalnych szamponów są opracowywane przez ekspertów, którzy zapewniają, że nic tam nie znalazło się przypadkowo.

Włosy suche i zniszczone

Są łamliwe, kruche, a chociaż odrobina wilgoci powoduje mocne puszenie się. Takim włosom potrzebne są olejki, które odpowiednio je nawilżą. Sprawdzić się może olej ze słodkich migdałów, który jest źródłem witaminy A, E i B. Dostarcza włosom niezbędnych składników mineralnych i protein. Ponadto włosom suchym zalecane jest domowe olejowanie olejem lnianym, z płatków owsa czy pestek malin. Włosy będą wygładzone i lśniące.

Włosy cienkie

Przyklapniętym włosom, cienkim i łamliwym potrzeba wzmocnienia struktury włosów, odżywienia cebulek i pobudzenia wzrostu. Rozwiązaniem będzie np. olejek łopianowy z czerwoną papryką od Green Pharmacy. Takie połączenie pobudza mikrokrążenie skóry, wspomaga wchłanianie składników aktywnych w głąb włosa. Regularne stosowanie sprawia, że włosy stają się gęste i mocne.

Włosy rzadkie i cienkie polubią także wcierki na bazie bursztynu oraz pielęgnację miodem. Z królestwa roślin pomocna będzie sosna, rozmaryn, rukiew wodna i bluszcz.

Łupież

To jedna z najczęściej powracających chorób skóry głowy. Łupież to po prostu nadmiernie złuszczający się naskórek. Przyczyn tego stanu może być wiele – od przesuszenia skóry głowy, przez nadmierne wydzielanie sebum, czy kiepską pielęgnację. Rozwiązaniem problemu jest dziegć brzozowy, którego działanie łagodzi złuszczanie i swędzenie. Ponadto wspiera właściwą pracę gruczołów łojowych, co jest pierwszym krokiem na drodze w walce z łupieżem.

Wyciąg z dziegciu zawiera np. Green Pharmacy szampon przeciwłupieżowy, który dodatkowo wzbogacony został cynkiem.

Włosy przetłuszczające się

Pielęgnacja tłustych włosów wymaga sporo uwagi. Zwykłe szampony mogą obciążać włosy, co po kilku godzinach po umyciu skutkować będzie świecącym się czubkiem głowy. Eksperci zalecają więc używanie produktów zawierających nagietek lekarski. To roślina, która działa łagodząco, ogranicza wydzielanie sebum oraz wzmacnia naczynka włosowate skóry głowy. Stosowany regularnie pomaga pozbyć się problemu przetłuszczających się włosów na długo.

Artykuł sponsorowany