Wszystko co musisz wiedzieć o konkurowaniu ciała laserem

Mały wysiłek i wiele kilogramów mniej? Brzmi jak cud świąteczny. To jednak możliwe z pomocą Sculpsure - najnowszej nieinwazyjnej metodzie konturowania ciała. Zabieg może trwać tylko 25 minut. Co to takiego?

Foto sculpsure.Instagram

Certyfokowany dermatolog i chirurg z Nowego Jorku – dr Dennis Gross przybliża kilka informacji na temat nowego technicznego postępu. Człowiek jest zarzucany spotami reklamowymi, które promują głównie smukłe sylwetki w stylu Britney Spears. Czy taki efekt jest w ogóle osiągalny? Prawdopodobnie tak!

Jak to działa?

25 minutowa procedura wykorzystuje technologię opartą na świetle, aby wyeliminować tłuszcz w takich obszarach, jak brzuch, uda czy podbródek za pomocą laserów, które nagrzewają się do 49 stopni Celsjusza i topią komórki tłuszczowe znajdujące się pod skórą. Kiedy już nie żyją, metabolizm człowieka działa aby się ich pozbyć, eliminując odpady.

Sculpsure to stosunkowo szybkie leczenie laserem

W przeciwieństwie do liposukcji, ten proces „pozwala ci pracować wszędzie tam, gdzie masz nagromadzony tłuszcz, który niekoniecznie musi być nadmierny” – wyjaśnia dr Gross. Tłuszcz, który tracisz, zostaje zabity i trwale usunięty z ciała.

Idealny kandydat na zabieg, to taki, który…

Już prowadzi zdrowy tryb życia. Ponieważ Sculpsure służy do pozbycia się upartego tłuszczu, każdy kto je dobrze, ćwiczy kilka razy w tygodniu i prowadzi zdrowy tryb życia, jest idealny do tego procesu.

Kiedy zobaczymy efekt?

Na to potrzeba czasu. „Robisz to i musisz czekać od sześciu tygodni do dwóch miesięcy, aby zobaczyć wyniki” – mówi dr Gross. Mówi też, że ludzie poddający się zabiegom czasami już zapominają, że się odbył, podczas gdy efekty dopiero zaczynają być widoczne. Wtedy mogą być zdziwieni, że mimo braku nowej diety zaczynają chudnąć.

Czy to boli?

Lekarz informuje o tym, że zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ale też nie boli tak bardzo. To zależy od wytrzymałości na ból. Najlepiej zażyć środek przeciwbólowy 30 minut przed zabiegiem. Wtedy ból zamieni się w brak komfortu, który zdecydowanie można już wytrzymać.

Taki zabieg jest dość kosztowny. Zalecane są dwie – trzy serie, a koszt jednej to około 1600 dolarów.

Izabela Żyndul