Wszystko co musisz wiedzieć o liftingu rzęs

Lifting rzęs zwany inaczej laminowaniem to zabieg, który ma trwale podkręcić oklapnięte rzęsy.

Foto lidia_oslohair.Instagram

By rzęsy wyglądały atrakcyjnie, kobiety często je przedłużają. Istnieją różne metody, takie jak 1:1 (jedna sztuczna rzęsa do naturalnej) i analogicznie 2:1 i 3:1. Dla osób lubiących wyraźny efekt idealnie nada się metoda objętościowa, która polega na przyklejaniu kępek (wykonanych z jedwabiu czy futra norek) do naturalnych włosków.

Foto instagram.com

Taki zabieg sprawia, że nie musimy się malować, co oszczędza czas spędzony rano przed lustrem. Niestety nasze naturalne rzęsy je „dźwigają” przez co są osłabione. Dlatego warto przyjrzeć się wcześniej wspomnianemu liftingowi, który niesie za sobą wiele pozytywnych skutków.

Złoty środek

Rzęsy należą do tych elementów oka, które przy pierwszym poznaniu idą na pierwszy ogień. Laminowanie spełnia wszystkie potrzeby kobiety naturalnej, ponieważ są widocznie podkręcone i odżywione. Możemy odłożyć zalotkę w kąt i tylko kilka razy przeciągnąć tuszem.

Ile czasu utrzymuje się zabieg?

Kosmetyczki radzą, by zabieg wykonywać w półtora miesięcznych odstępach. Po trzech takich sesjach włoski będą widocznie wydłużone i grubsze. Skład preparatów używanych podczas laminowania jest odżywczy. Przy kolejnych liftingach efekt może utrzymywać się nawet do trzech miesięcy!

Foto YouTube.com

Jak wygląda LVL (lenght volume lift)?

Cała procedura trwa około godziny. Na początku kosmetyczka nakleja pod oczami płatki papierowe, które mają uchronić delikatną skórę dolnej powieki przed preparatami. Kolejno przykleja gumowe poduszeczki na górne powieki. Następnie nakłada preparat ułatwiający modelowanie rzęs. Kiedy znajdują się one w odpowiednim miejscu czas na utrwalacz, dzięki któremu podkręcenie będzie trwałe. Tutaj ciekawostka – ten środek nie pachnie najlepiej, ale nie ma to związku z powodzeniem całej operacji.

Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg wykonywany na oczach nie zawsze jest możliwy do zrealizowania. Klientki, u których występuje jedna z poniższych sytuacji niestety nie mogą się mu poddać:

  • alergie oczu
  • choroby oczu (takie jak jaskra czy zaćma)
  • nadmierne wypadanie rzęs
  • zapalenie spojówek
  • suche oko
  • zapalenie spojówek
Foto YouTube.com

A co po zabiegu?

Tuż po samym liftingu efekt nie jest powalający, ponieważ rzęsy są posklejane przez utrwalacz i oliwkę. Ważne jest, by w czasie 24 godzin od zakończenia zabiegu nie rozczesywać, a nawet dotykać! Należy także zrezygnować z sauny i basenu. Po wskazanych czasie traktujemy je jak do tej pory. Jedyna zmiana następuje wtedy, kiedy na co dzień używa się mleczka do demakijażu. Te kategorycznie należy zamienić na płyn micelarny, który nie będzie dodatkowo obciążał rzęs.

 

Izabela Żyndul

Wpis znaleziono dzięki:

- LVL

- Lifting

- Laminowanie