Wszystko, co musisz wiedzieć o microbladingu brwi

Czasami jest tak, że mimo używania różnych cieni, kredek, czy szablonów do brwi, nadal pozostają one cienkie i nijakie. Oczywiście można też przesadzić w drugą stronę i stworzyć nad oczami nieproporcjonalne i niepasujące do twarzy brwi. Microblading to nowe rozwiązanie, które może uratować bolączki wielu kobiet. Co to za zabieg?

Foto jessieserra.Instagram

Czy to tatuaż?

Microblading nie jest typowym tatuażem, który polega na wszczepieniu pod skórę pigmentu za pomocą igieł. Jest to rodzaj rysunku, który pozwala na utworzenie włosków bardzo zbliżonych wizualnie do naturalnych. Nie jest to głęboki, czarny tatuaż, jednak pigment także zostaje pod skórą.

Jak się przygotować do zabiegu?

Ważne, by przed zabiegiem nie pić alkoholu i nie zażywać aspiryny, ponieważ powodują rozrzedzenie krwi, a przy tatuażu jest to przeciwwskazanie. Najlepiej użyć kosmetyku z retinolem w okolice brwi. Wygładzi skórę, która cieńsza będzie bardziej sprzyjała tego typu zabiegom.

Już w trakcie…

Oczywiście uczucie bólu jest względne. Zabieg ten nie należy jednak do najbardziej bolesnych. Pacjent czuje jakby zadrapania. Przed zabiegiem zostanie nam wklepany krem otępiający ból, co sprawi, że całość będzie znośna. W czasie zabiegu kosmetyczka będzie nam ‚doładowywać’ krem, by znieczulenie trwało podczas całej procedury.

Mikroblading wymaga czasu, ponieważ linie kreślone igiełkami są bardzo precyzyjne i mają imitować prawdziwe włoski. Wart więc uzbroić się w trochę czasu.

A po zabiegu…

Trzeba uzbroić się w cierpliwość i uważać na podrażnione okolice brwi. Nie wskazane są treningi i inne czynności powodujące pocenie ciała. W związku z tym, że jest to forma tatuażu pacjenci mogą odczuwać swędzenie, ale to dobry znak – gojenia. Warto wtedy natłuszczać brwi wazeliną, bądź kremem typowym dla łagodzenia uczucia napiętej skóry po typowych tatuażach. Kolor, który zobaczymy tuż po zabiegu nie będzie końcowym. Narysowane włoski będą stopniowo jaśnieć aż do 30 – 40 procent

Co jest niesamowite – możemy zapomnieć o wszelkich cieniach i kredkach na trzy lata, tak jak w przypadku makijażu permanentnego.

Mikroblading to inwestycja

Pierwszy zabieg może kosztować nawet 900 dolarów. Oczywiście można znaleźć tańsze pseudokliniki, jednak nie polecamy robić takich zabiegów w niesprawdzonych miejscach. Pamiętaj, mikroblading jest formą tatuowania.

 

Izabela Żyndul

 

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Microblading

- Brwi

- Tatuaż