Wystawa Three crosses square – Przestrzeń Fashion

Jeszcze do końca listopada w Warszawie oglądać można wystawę „Idylls of the King. Cameron’s Vision of Camelot” XIX wiecznej fotografki brytyjskiej Julii Margaret Cameron.

Wystawa przyjechała do Warszawy z Dimbola Museum i prezentowana jest w ramach 4. edycji ogólnopolskich Dni Herbaty organizowanych przez Dilmah. Prezentuje ona pochodzące z początku lat 60. XIX wieku unikatowe miniatury ilustrujące poemat Lorda Alfreda Tennysona. Na ekspozycję poza fotografiami Julii Margaret Cameron składają się także rękopisy tego słynnego angielskiego romantycznego poety.
Julia Margaret Cameron należy do grona najważniejszych, najczęściej przywoływanych, komentowanych i wpływowych artystów w historii fotografii. Sławę zyskała jako jedna z pierwszych fotografujących kobiet, której samodzielnie udało się stworzyć oryginalny, rozpoznawalny styl, inspirujący również współczesnych fotografików. Na warszawskiej wystawie można zobaczyć najbardziej charakterystyczne dla artystki dzieła – portrety pełne eterycznej aury, o delikatnym malunku, z wpisaną w nie odrobiną nierealności.
„Te zdjęcia najlepiej smakują przy cejlońskiej herbacie – być może dlatego, że fotografka ważną część swojego życia spędziła na Cejlonie, gdzie kształtował się jej charakterystyczny, rozpoznawalny sposób postrzegania ludzi i ich historii. Z tego właśnie względu postanowiliśmy uczcić finał tegorocznych Dni Herbaty pokazem jej pięknych obrazów fotograficznych” – mówi organizator wystawy, Piotr Witomski.   Wystawę można zwiedzać w Warszawie, przy ulicy Kopernika 8/18, od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19, a w soboty 10-15. Wstęp wolny.

***
Marka Dilmah
Założycielem marki Dilmah jest rodowity Cejlończyk od ponad 60 lat związany z produkcją herbaty – Merrill J. Fernando. Swoją rodzinną firmę, jedną z największych na świecie w przemyśle herbacianym, prowadzi razem z synami, Dilhanem i Malikiem, od których imion została utworzona nazwa marki. Dilmah jest firmą w pełni lankijską, co oznacza, że produkowana przez nią herbata pochodzi z miejscowych plantacji (w dużej części będących własnością Dilmah), przetwarzana jest w miejscowych fabrykach i na miejscu paczkowana. Proces produkcji odbywa się pod czujnym okiem założyciela Dilmah – jednego z najlepszych kiperów i znawców herbaty na świecie oraz „autora” wszystkich herbat Dilmah. Na każdej paczce herbaty Dilmah znajduje się zdjęcie i podpis Merrilla J. Fernando, co podkreśla jego osobiste zaangażowanie i stanowi gwarancję jakości.

Dilmah prowadzi działania na rynkach światowych kierując się zasadami etyki i propagując wśród przedsiębiorców postawę społecznej i ekologicznej odpowiedzialności.