Jakie zabiegi możesz bezpiecznie wykonać latem?

Zabiegów medycyny estetycznej nie można wykonywać latem – to jeden z dość popularnych mitów. Czy zawsze po wizycie w ośrodku medycyny estetycznej musimy uważać na słońce? Sprawdźcie, które zabiegi warto wybrać, by poprawić stan skóry przed i po urlopie.

zabiegi latem
Jakie zabiegi możesz bezpiecznie wykonać latem?

Wakacje to czas, kiedy warto pomyśleć o sobie i poddać się zabiegom upiększającym. Oczywiście są takie, których lepiej nie wykonywać podczas wakacyjnych upałów, np. głębokie peelingi czy zabiegi laserowe. Jednak istnieją także te, którym słońce zupełnie nie przeszkadza. Przedstawiamy zabiegi, które możecie bez obaw wykonać latem!

Mezoterapia

Intensywne kąpiele słoneczne sprawiają, że nasza cera narażona jest na przesuszenie, a w efekcie szybciej się starzeje. By temu przeciwdziałać świetnym rozwiązaniem są zabiegi głęboko nawilżające, takie jak mezoterapia „koktajlami” aktywnych składników lub kwasem hialuronowym.

Zabieg przed słonecznym urlopem pozwoli skórze stworzyć odpowiedni potencjał wilgoci, a po powrocie uzupełni w niej niedobór substancji nawilżających – radzi Danuta Partyka, ekspert z Ośrodka Medycznego Osteomed w Krakowie.

Mezoterapia polega na punktowym wstrzykiwaniu niewielkiej ilości preparatu na odpowiednią głębokość skóry. Zabieg pozwala na dostarczenie biologicznie czynnych związków, które pomogą odnowić skórę nie tylko twarzy, ale także szyi, dekoltu i dłoni, poprawiając jej nawilżenie, koloryt i elastyczność.

Zobacz także: Sposoby na redukcję cellulitu – przygotuj skórę przed latem!

Wypełniacze

Wypełnianie za pomocą kwasu hialuronowego to mało inwazyjny zabieg modelujący oraz regenerujący. Podobnie jak zabieg mezoterapii, można go wykonywać niezależnie od pory roku. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie i odpowiada za nawodnienie skóry. Dzięki niemu jest ona gładka i sprężysta. Z wiekiem jego poziom w organizmie spada, ale dzięki zabiegom medycyny estetycznej można te braki uzupełnić. To dobry sposób na pobudzenie produkcji kolagenu, wygładzenie zmarszczek i rewitalizację skóry, jak również na korektę mankamentów urody. Dlatego jeśli podczas urlopu chcecie powiększyć usta, wymodelować owal twarzy czy kształt nosa lub skorygować miejsca intymne, to śmiało możecie to zrobić.

Osocze bogatopłytkowe

Nie ma także przeciwwskazań, aby latem wykonywać zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które pozwala wyraźnie zregenerować i odmłodzić skórę. Ich największą zaletą jest brak powikłań, ponieważ stosuje się w nich materiał pobrany z własnej krwi. Nie ma ryzyka wystąpienia alergii, dlatego zabieg polecany jest szczególnie osobom bardzo wrażliwym i tym, które cenią naturalne metody. Podawanie osocza bogatopłytkowego pobudza syntezę kolagenu, aktywuje mikrokrążenie, a poza tym stymuluje namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka. Dodatkowo podczas zabiegu lekarz może przygotować „indywidualny” krem na bazie osocza, który pozwoli wzmocnić efekty uzyskane po zabiegu.

GeneO+

Kluczowym efektem GeneO+ jest dotlenienie skóry. W czasie zabiegu nowoczesne urządzenie delikatnie złuszcza zewnętrzną warstwę naskórka, dzięki czemu „młodsze” komórki łatwiej wchłaniają zawarte w preparatach składniki odżywcze, m.in. kwas hialuronowy, retinol, kwas kojowy. Powstające w bardzo dużej ilości pęcherzyki dwutlenku węgla trafiają do zewnętrznych warstw skóry i w efekcie doprowadzają do lepszego natlenienia tkanek i poprawy metabolizmu komórek. Zabieg jest wyjątkowo bezpieczny, a jego efekty widoczne natychmiast. Można go wykonać nawet na dzień przed ważnym wydarzeniem, np. przed ślubem. Cera staje się wyraźnie rozświetlona i odżywiona, bardziej sprężysta i napięta, a jej kolor wyrównany.

Stop naczynkom

Lato to czas, kiedy szczególnej pielęgnacji potrzebuje cera wrażliwa i naczynkowa. W upalne dni raczej należy wstrzymać się z wykonywaniem laserowego zamykania naczynek. Zalecane są za to zabiegi, które podziałają na nie wzmacniająco i obkurczająco.

Zabieg polega na delikatnym peelingu, a następnie zastosowaniu kojącego serum do cery naczyniowej i z trądzikiem różowatym, które obkurcza i uszczelnia naczynia krwionośne – wyjaśnia Danuta Partyka, kosmetolog z Ośrodka Medycznego Osteomed.

Skóra po zabiegu jest oczyszczona, rozjaśniona i ukojona, a zaczerwienienia mniej widoczne. By utrzymać ten efekt, bardzo ważne jest, aby na co dzień chronić skórę kremami z bardzo wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi. Niewłaściwa pielęgnacja może bowiem prowadzić do pogłębiania się zmian i trwałego rozszerzenia się naczyń krwionośnych.