Zaburzenia erekcji – przyczyny i leczenie dolegliwości

Najczęstszym, bo dotykającym aż 50 procent mężczyzn w wieku 40-70 lat problemem są zaburzenia erekcji. Ta wstydliwa przypadłość objawia się trudnościami w wywołaniu i utrzymaniu wzwodu.

Przez nią niemal niemożliwe jest odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego, co powoduje znaczny dyskomfort psychiczny u obu osób będących w związku. Czym dokładnie są zatem zaburzenia erekcji, jakie są ich przyczyny, a także jak je leczyć?

Ta wstydliwa przypadłość objawia się trudnościami w wywołaniu i utrzymaniu wzwodu. Przez nią niemal niemożliwe jest odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego, co powoduje znaczny dyskomfort psychiczny u obu osób będących w związku. Czym dokładnie są zatem zaburzenia erekcji, jakie są ich przyczyny, a także jak je leczyć?

Zaburzenia erekcji – poważny problem

Zgodnie z definicją zawartą w literaturze medycznej, zaburzenia erekcji są stałą lub czasową trudnością w osiągnięciu, a także utrzymaniu erekcji pozwalającej na odbycie stosunku. Co ważne, problem występuje jedynie wtedy, gdy trudności pojawiają się w co najmniej 25% przypadkach prób.
Istotny jest również fakt, że problemy z erekcją bardzo często mylone są z naturalnymi zmianami zachodzącymi wraz z wiekiem w organizmie mężczyzny. Okazuje się bowiem, że przynajmniej 1/3 mężczyzn, których wiek przekroczył 60 lat, doświadczyła znacznego spowolnienia w osiąganiu erekcji, a co za tym idzie – orgazmu. Nie jest to jednak efektem choroby, a objawem naturalnego procesu, z którym należy nauczyć się funkcjonować.
Mężczyźni znajdujący się w grupie ryzyka często również zapominają o profilaktyce, a to dzięki niej możliwe jest uchronienie się lub opóźnienie rozwoju choroby. Najlepsze metody pozwalające znacznie spowolnić rozwój zaburzeń erekcji są niezwykle proste w stosowaniu, ponieważ jest to nic innego, jak zdrowy tryb życia, ćwiczenia, czy unikanie używek. Ponadto niezwykle istotna jest szczerość pomiędzy partnerami.

Zaburzenia erekcji – przyczyny

Aby poprawnie zdiagnozować chorobę i podjąć jej leczenie konieczne jest rozpoznanie dokładnych przyczyn, które przyczyniły się do wystąpienia problemu. W przypadku zaburzeń erekcji nie jest to jednak takie proste, ponieważ powodów dolegliwości może być wiele i często są one ze sobą ściśle powiązane.
Do najważniejszych fizycznych przyczyn zaburzeń erekcji zaliczyć możemy stosowanie używek, odbycie zabiegu chirurgicznego w okolicach genitaliów, wszelkiego typu choroby przewlekłe oraz bezpośrednie uszkodzenia prącia. Co istotne, chwilowe problemy z osiągnięciem erekcji mogą pojawić się również podczas przeziębień, grypy, czy chorób wirusowych innych układów organizmu.
Trudności ze wzwodem mogą powodować również czynniki psychologiczne. Nie można ich pominąć, ponieważ często to one są główną przyczyną problemu. Najczęściej występującymi problemami natury psychicznej powodującymi zaburzenia erekcji są:

  •  niska samoocena mężczyzny,
  •  lęk przed stosunkiem,
  •  problemy w związku,
  •  kompleksy,
  •  depresja,
  •  lęk przed chorobami wenerycznymi lub posiadaniem dzieci.

Wszystkie wymienione symptomy są ważne, dlatego, jeśli obawiasz się, że jeden z nich wystąpił u Ciebie – nie wahaj się poinformować o tym lekarza. Dzięki temu nie tylko ułatwisz lekarzowi diagnozę, ale również znacznie usprawnisz i przyspieszysz proces leczenia.

Leczenie problemów z erekcją

Impotencja jest trudną do wyleczenia chorobą. Ponadto sam proces trwa niekiedy bardzo długo, ponieważ problematyczne okazuje się określenie przyczyn takiego stanu rzeczy, gdyż jest ich wiele. Jednak, kiedy się już to uda, sam sposób leczenia bezpośrednio zależy od powodu choroby. W momencie, kiedy okaże się, że chory obarczony jest problemem natury psychicznej, niezbędne jest podjęcie odpowiednio nakierowanej psychoterapii. Ponadto bardzo dobrze sprawdzają się różnego typu ćwiczenia z partnerką, czy techniki relaksacyjne.
Wielu mężczyzn decyduje się na skorzystanie z dość niecodziennej metody leczenia, jaką jest hipnoza i jak się okazuje – może ona przynieść pozytywne skutki. Warto zatem poszukać odpowiedniego specjalisty, który wprowadzi chorego w stan hipnotyczny i pozwoli mu pozbyć się problemu, który go trapi.
W przypadku, kiedy zostanie zdiagnozowana fizyczna przyczyna zaburzeń erekcji, metod leczenia jest znacznie więcej. Od najbardziej popularnych takich, jak środki na potencję, przez zabiegi operacyjne, aż do bardzo inwazyjnych operacji protezowania członka. Warto zaznaczyć, że metodę leczenia zawsze dobiera lekarz specjalista, a w wielu przypadkach konieczna jest konsultacja urologiczna.
Problemy związane z męskością nie są groźne dla życia, ale bardzo mocno przyczyniają się do pogorszenia samopoczucia, czy ogólnej samooceny mężczyzny. Dlatego też w momencie pojawienia się ich istotne jest jak najszybsze przełamanie lęku i wstydu i udanie się po pomoc do lekarza specjalisty. Zaburzenia wzwodu szerzej zostały opisane na stronie http://www.maxigrago.pl/zaburzenia-wzwodu.html, dlatego możesz jeszcze lepiej zapoznać się z tematem i ocenić, czy ten problem Cię dotyczy.

 

Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Zaburzenia erekcji

- Leczenie problemów z erekcją

- Męska choroba