Żaneta Berus – Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzająca EXPO XXI Warszawa

Motto życiowe: "Rób wszystko jak najlepiej potrafisz i zarażaj pozytywną energią".

Żaneta Berus. Fot. Marek Korlak
Żaneta Berus. Fot. Marek Korlak

Kobieta sukcesu

Żaneta Berus – Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzająca EXPO XXI Warszawa.

• Zarządzanie wszystkimi działami firmy.
• Reprezentowanie spółki na zewnątrz wobec innych podmiotów, instytucji i organów państwowych.
• Nadzór nad zespołami: sprzedaży, marketingu, centrum usługowego, technicznym, finansowym i IT.
• Odpowiedzialność za efekty finansowe spółki.
• Coaching dla managerów.
• Wskazywanie kierunków rozwoju firmy.
• Odpowiedzialność za nowe inwestycje.
• Dbanie o wizerunek firmy na zewnątrz.

O firmie

Firma powstała w 1999 roku. Jest operatorem największego w Warszawie obiektu wystawienniczo-kongresowego EXPO XXI Warszawa. EXPO XXI to to nowoczesne miejsce na mapie stolicy, przygotowane do profesjonalnej obsługi wszelkiego rodzaju wydarzeń specjalnych. Naszym głównym celem jest wsparcie naszych klientów w rozwoju ich pomysłów, wspólnie tworzymy wydarzenia, które odnoszą sukces.

Nagrody

Ostatnio nasza firma otrzymała Certyfikat Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2015. Jesteśmy z tej nagrody bardzo dumni, ponieważ przeszliśmy długi proces weryfikacji firmy, który potwierdził, że nasze działania są zgodne z prawem i zasadami etyki.

Potwierdziło to nasze rzetelne postępowanie we wzajemnych relacjach z klientami, dostawcami, pracownikami, współpracownikami oraz społecznością lokalną. Kolejne wyróżnienia, które są dla nas bardzo cenne to te otrzymane od organizacji charytatywnych, które każdego roku nasza firma bardzo aktywnie wspiera. EXPO XXI otrzymało także nagrodę Meeting Plannera MP POWER Awords dla najlepszego obiektu kongresowego w 2013 roku oraz szereg nagród branżowych dla mnie osobiście, ale związanych z funkcjonowaniem naszego obiektu EXPO XXI Warszawa – nagroda Meeting Plannera dla Żanety Berus jako menedżera obiektu w 2012 roku, nagroda Osobowość Roku 2015 dla Żanety Berus nadawana przez miesięcznik branżowy MICE Poland.

Żaneta Berus. Ósma edycja Gali Osobowość Roku MICE Poland EXPO XXI 25.02.2016 Pawe³ M A Z U R E K / STUDIO69
Żaneta Berus. Ósma edycja Gali Osobowość Roku MICE Poland. Fot Paweł Mazurek/STUDIO 69

Życiorys

Jestem z wykształcenia ekonomistką – ukończyłam studia na wydziale Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (dawnej Akademii Ekonomicznej). W 2010 roku dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Bardzo lubię śpiew, góry, podróże, dobre książki, fotografię oraz języki obce. Znam kilka języków obcych: angielski, niemiecki, rosyjski, serbo-chorwacki oraz aktualnie zaczynam trzeci rok nauki hiszpańskiego.

Pochodzę ze Szczecina, gdzie spędziłam pierwsze lata życia. Lata szkolne i studenckie spędziłam w Poznaniu, tutaj też wyszłam za mąż i urodziłam pierwsze dziecko. W tym roku obchodzimy z mężem 30 rocznicę ślubu i mamy dwoje wspaniałych dorosłych już dzieci. Córka Ewa zakończyła studia na wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuje podyplomowo od 2 lat w Pekinie na Tsinghua University. Syn Paweł skończył studia inżynierskie na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, od kilku lat pracuje w amerykańskiej firmie Dell. Mąż i dzieci są dla mnie największą motywacją.

Dlaczego własna firma?

Oprócz zatrudnienia w EXPO XXI Warszawa prowadzę swoją firmę konsultingową, która doradza w biznesie wystawienniczo-kongresowym. Mam głowę pełną pomysłów i dlatego moja wiedza może być wykorzystana na wiele sposobów.

Największa obawa przed założeniem firmy

Nigdy nie miałam takich obaw.

Największy zawodowy sukces

Zbudowanie silnej marki EXPO XXI Warszawa. Od początku pracowałam nad stworzeniem rozpoznawalnej marki i firmy lubianej wśród pracowników, parterów, dostawców i klientów w Polsce i zagranicą.

Po drodze oczywiście było mnóstwo mniejszych i większych sukcesów.

Żaneta Berus ze współpracownikami. Fot: Marek Korlak
Żaneta Berus ze współpracownikami EXPO XXI Warszawa. Fot: Marek Korlak

Odniosłam sukces, ponieważ…

Lubię to co robię i lubię ludzi, z którymi codziennie współpracuje w różnych obszarach biznesu.

Największa przeszkoda w drodze do sukcesu

Na każdym stanowisku starałam się wykonywać powierzone mi zadania najlepiej jak potrafię. Dzięki temu kolejne możliwości rozwoju i awansu same mnie odnajdywały. Stałe poszerzanie zakresu obowiązków i odpowiedzialności, czyli ciągłe podnoszenie sobie poprzeczki to były dla mnie wyzwania. Nie nazwałabym więc tego przeszkodami. W pracy Konsula Handlowego były to z pewnością wyzwania dyplomatyczne i gospodarcze (spiętrzenie wizyt w Chicago jest normą), a w obecnej pracy było to skuteczne i systematyczne wprowadzanie na rynek nowego obiektu i utrzymanie jego pozycji.

Najszczęśliwsza chwila w karierze

Nominacja na Konsula Handlowego w Chicago, a także już w EXPO XXI Warszawa zdobycie bardzo prestiżowego klienta jakim była UEFA w 2012 roku.

Najważniejsze, najpiękniejsze, najcenniejsze w moim życiu zawodowym jest…

Najważniejsze to być uczciwym wobec swoich pracowników, właścicieli firmy, siebie oraz naszych klientów. Najpiękniejsze – kiedy widzę cały zespół szczęśliwy, realizujący swoje zadanie z uśmiechem i chętnie spotykający się nawet poza pracą. Najcenniejsze – doświadczenia z pracy z ludźmi z różnych środowisk.

Największe marzenie

Zobaczenie moich dorosłych dzieci, jak zakładają szczęśliwe rodziny oraz zdrowie dla wszystkich bliskich mi osób. Marzę też o tym, aby moi rodzice jak najdłużej byli dla mnie wsparciem.

Najbliższa przyszłość

W najbliższej przyszłości planuję imprezę rodzinną z okazji mojej i męża 30 rocznicy ślubu. Zawodowo planuję kilka ważnych zmian w EXPO XXI Warszawa, które przyniosą obiektowi jeszcze większą rozpoznawalność.

Rada dla kobiet, które pragną odnieść sukces

Być odważną, nie bać się otwarcie wyrażać swoich poglądów. W pracy nie wykorzystywać atrybutów kobiecości, a raczej skupić się na wysokim poziomie wykonywanych zadań. Warto też lubić ludzi i często uśmiechać się. Nie zważać na docinki zazdrosnych osób bo w drodze na szczyt ich nie zabraknie.

Żaneta Berus
Żaneta Berus

Kontakt: www.expoxxi.pl

Redaktor: Kinga Kozłowska/Obcasy.pl

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Kobieta sukcesu

- Businesswoman

- Własny biznes