Zielińska, Żak i Bończyk o związkach!

Przezabawna, ale też bardzo życiowa komedia muzyczna Teatru Capitol - „Zdobyć Utrzymać Porzucić 2. Rozstania i Powroty”.

Zielińska, Żak i Bończyk o związkach!

Trzy różne typy kobiet. Trzy odmienne spojrzenia na miłość i jej koniec.
Oraz On – przedstawiciel rodzaju męskiego w środku tej burzliwej dyskusji!

Premiera już 5 września!

Spektakl „Zdobyć, utrzymać, porzucić” cieszył się ogromną popularnością w naszym kraju. Przez kilka lat Kasia Zielińska, Katarzyna Żak oraz Olga Bończyk zjeździły z nim nasz kraj wzdłuż i wszerz. Trzy pełne ekspresji kobiety, biorące pod lupę związki damsko-męskie, w komediowo-kabaretowej konwencji, bawiły do łez całą Polskę. Teraz powracają, by opowiedzieć kolejną część swojej historii. Jednak tym razem już nie same! Zaprosiły do tej dyskusji mężczyznę – obiekt ich niekończących się opowieści, a także narzekań i zachwytów. W tej roli – wszechstronny aktor Władysław Grzywna. Do obsady spektaklu dołączy również Monika Dryl. Co wydarzy się w kontynuacji teatralnego hitu, czyli w „Zdobyć, Utrzymać, Porzucić 2. Rozstania i Powroty”?

Temat niby poważny: „Rozstania i powroty”, ale proszę się nie niepokoić. Nie stawiamy żadnych trudnych pytań. Co najwyżej dajemy odpowiedzi, które mogą dotyczyć każdego udanego, a zwłaszcza nieudanego związku. Tu ważna uwaga. Żeby wrócić najpierw trzeba się rozstać. To działa niestety tylko w takiej kolejności i nie ma co protestować. I jeszcze jedno… Będzie o punktach zapalnych takich jak… Tematu nie rozwijamy, żeby nie zniechęcać. Jeśli nawet sprawa będzie bulwersująca, to przedstawimy ją jako piosenkę: lekko, łatwo, przyjemnie.

Obsada:
Olga Bończyk
Katarzyna Zielińska / Monika Dryl
Katarzyna Żak
Władysław Grzywna

Scenariusz i reżyseria : Krzysztof Jaślar
Kierownictwo muzyczne: Roman Hudaszek, Marcin Partyka
Choreografia: Krzysztof Adamski, Paulina Andrzejewska , Iwona Runowska
Scenografia: Dorota Banasik
Kostiumy: Anna Męczyńska

Kompozytorzy:
Łukasz Borowiecki, Aleksander Brzeziński, Zbigniew Górny, Marian Hemar, Bogusław Klimczuk, Jerzy Konrad, Jerzy Matuszkiewicz, Roman Orłow, Jerzy Petersburski, Stefan Rembowski, Tony Renis, Stanisław Staszewski, Henryk Wars.

Autorzy tekstów:
Artur Andrus, Andrzej Bianusz, Marian Hemar, Adam Hosper, Krzysztof Jaślar, Andrzej Kłos, Andrzej Kuryło, Wojciech Młynarski, Janusz Rewers, Konrad Tom, Emanuel Schlechter, Agnieszka Litwin – Sobańska, Ludwik Starski, Stanisław Staszewski, Aneta Stokes, Barbara Stępniak-Wilk, Przemysław Żejmo.