Zmarła legenda Hollywoodu

Aktorka, a bardziej celebrytka, gdyż lepiej kojarzona z romansów, skandali i kontrowersyjnych wypowiedzi. Zmarła w sobotę.

Zsa Zsa Gabor circa 1984 © JRC /The Hollywood Archive - All Rights Reserved
Zsa Zsa Gabor. GA

Kilka dni temu świat obiegła wiadomość o śmierci Zsa Zsa Gabor. Miała 99 lat i zmarła w wyniku ataku serca. Informacje mediom przekazał mąż, Frédéric von Anhalt. Kim była Zsa Zsa?
Gabor urodziła się w Budapeszcie, była córką węgierskiego żołnierza. Karierę rozpoczęła już w Wiedniu, ale dopiero po wyjeździe do USA nabrała tempa. Grywała głównie w komediach. Jednak najczęściej obsadzana była w rolach drugoplanowych. Łącznie wystąpiła w 64. filmach. Z tych znanych ekranizacji, w których moża ją zobaczyć to m.in. Moulin Rouge czy Naga broń 2½. W tej ostatniej zagrała samą siebie.

Zsa Zsa była piękną blondynką, ale nie tylko dlatego mówili o niej wszyscy. Miała 9. mężów i wiele romansów. Ósme małżeństwo skończyło się po jednym dniu. Przeszła także kilka operacji plastycznych.

Aktorka jest uważana za pierwszą w historii celebrytkę. Słynęła z kontrowersyjnych wypowiedzi. Kilka z nich krąży w sieci np.:

Miesiąc miodowy kończy się z chwilą, gdy pies przynosi mężowi ranne pantofle, a żona zaczyna warczeć.
Nie poznasz naprawdę mężczyzny, dopóki się z nim nie rozwiedziesz.

Wpis znaleziono dzięki:

- Zsa Zsa

- Amerykańska aktorka

-