Znamy obsadę drugiej części telewizyjnej antologii „Geniusz”

„Geniusz”. Alex Rich (znany z seriali „Glow” i „Detektyw”) jako młody Picasso wraz z Antonio Banderasem wcieli się w rolę jednego z najbardziej wpływowych i znanych artystów XX wieku. Zdjęcia do 10 odcinków drugiego sezonu telewizyjnej antologii rozpoczną się w tym miesiącu i powstaną w kilku europejskich miastach. Premiera zaplanowana jest na 2018 rok.

Antonio Banderas. GA

Do obsady serialu dołączyli także Clémence Poésy („Harry Potter i czara ognia”, „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”) jako Francoise Gilot – francuska malarka i znana pisarka, związana z Picassem przez ponad dziesięć lat, matka jego dwojga dzieci. Z kolei Sebastian Roche („Man in the High Castle”) jako Emile Gilot wcieli się w rolę despotycznego ojca Francoise.

Robert Sheehan (znany z seriali „Fortitude”, „Wyklęci”) zagra rolę hiszpańskiego studenta i poety Carlosa Casagemasa – jednego z najbliższych przyjaciół Picassa. Poppy Delevingne („Kingsman: Złoty krąg”, „Król Artur. Legenda miecza”) będzie z kolei Marie-Thérèse Walter – kochanką i muzą Picassa oraz matką jego najstarszej córki. Aisling Franciosi („Gra o tron”, „Upadek”) wcieli się w postać Fernande Olivier – francuskiej artystki i modelki, która pozowała malarzowi do ponad 60 portretów.

W serialu zobaczymy również aktorów, znanych z pierwszej części antologii „Geniusz”. Samantha Colley („Czarownice z Salem”) wcieli się w Dorę Maar – francuską fotografkę, malarkę, kochankę i muzę Picassa, T.R. Knight („Chirurdzy”, „Blef”) wystąpi w roli Maxa Jacoba – jednego z najbliższych przyjaciół Picassa w Paryżu, Seth Gabel („Salem”) zagra Guillaume’a Apollinaire’a – jednego z najważniejszych poetów XX wieku i bliskiego współpracownika Picassa, Johnny Flynn natomiast („Charlie chory z miłości”) wystąpi jako francuski aktor Alain Cuny.

Od dawna marzyłem, aby pracować przy produkcji, w której w kolejnych sezonach występują wszechstronni aktorzy. Dlatego bardzo się cieszę, że w drugiej części antologii zobaczymy po raz kolejny znanych nam dobrze z pierwszego sezonu aktorów oraz nowe, ale znane nazwiska. Wszyscy członkowie obsady wspólnie przedstawią nam skomplikowane i burzliwe losy Pabla Picassa” – mówi Ken Biller, producent wykonawczy i główny producent tej serii, który wyreżyseruje pierwszy odcinek.

Wpis znaleziono dzięki:

- Antonio Banderas

- Ken Biller

- Film „Geniusz”