5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!

Jaki jest sekret wesela, które na zawsze pozostanie w pamięci i będzie budzić jedynie miłe wspomnienia?

5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!

Miejsce, sala, zespół, data, menu, kreacja, goście – każda przyszła para młoda, tuż po pomyślnych zaręczynach, zaczyna mnożyć w wyobraźni listę potencjalnych problemów i spraw wymagających dopilnowania. Jeden z najromantyczniejszych dni w życiu nie powinien jednak kojarzyć się z wielomiesięcznymi i stresującymi przygotowaniami. Oto 5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!

Krok 1: Wedding planner

Coraz popularniejsze na naszym rynku staje się korzystanie z usług wedding plannera, specjalizującego się w kompleksowej organizacji wesel. – Bez wątpienia jest to dogodność dość kosztowna, dlatego też zanim w pełni przekażemy batutę wedding plannerowi sprawdźmy, czy cennych rad nie możemy uzyskać z innego źródła. Jak wiadomo najbardziej wartościowa wiedza płynie z doświadczenia – mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka z Dworu Korona Karkonoszy.

Krok 2: Kiedy?

Czas to pieniądz, dlatego punktem wyjścia przy planowaniu weselnego budżetu powinna być przede wszystkim data. Utarty schemat, zgodnie z którym ślub musi odbyć się latem, nie zawsze jest trafnym rozwiązaniem. – Jeśli stanowczo trzymać się będziemy letnich terminów, może okazać się, że zorganizowanie ślubu możliwe będzie dopiero za 2-3 lata. Najcieplejsze miesiące to także czas najgwałtowniejszych zmian pogodowych dlatego dużo bezpieczniejsza i zarazem bardziej ekonomiczna jest opcja zimowa – doradza specjalistka.

Ślub w zimie to zarówno niższe koszty organizacji, większa dostępność podwykonawców, takich jak fryzjerzy, makijażyści, czy muzycy, jak i szansa na wyższą frekwencję gości, na których deszcz zaproszeń spada najczęściej właśnie latem.

Krok 3: Scenariusz zimowy

Decydując się na weselny scenariusz, rozgrywający się w sielskim otoczeniu polskich gór zimą, trzeba wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów związanych
z nietypowym klimatem. Po pierwsze, uprzedźmy gości, by zmienili opony na zimowe. Transport z kościoła do domu weselnego powinien czekać na gości z wyprzedzeniem, by nie stali zbyt długo na mrozie. Koniecznie przemyślmy także kwestię ciepłych okryć wierzchnich, które powinny pasować do sukni ślubnej i garnituru.

Krok 4: Suknia i pantofelki

Panna młoda, komponując swą kreację w głównej mierze kieruje się estetyką. A tymczasem, by zarówno sam ślub, jak i wesele nie zmieniły się w udrękę, istotna jest przede wszystkim jakość materiałów, z jakich wykonany został strój weselny. Podstawowym aspektem jest ciężar sukni. Każda panna młoda powinna zdać sobie sprawę z tego, że od momentu rozpoczęcia przygotowań do ceremonii, aż do końca wesela, minie co najmniej kilkanaście godzin, które w owej kreacji spędzi. A kilka dodatkowych kilogramów z pewnością nie pozwoli poczuć się swobodnie. Ważne jest też, by zwrócić uwagę na skład wybranych tkanin. Podobna sytuacja dotyczy butów! Tuż po ceremonii, nawet w aucie, możemy w sekundę zmienić obuwie na takie, które wykonane zostało na miarę i stworzone właśnie z myślą o tańczeniu, przez co nie zmęczy stóp i nie będzie ślizgać się na parkiecie.

Krok 5: Jedzenie

Jak zaspokoić apetyt gości? Z punktu widzenia gości na ślubie najważniejsze, poza samą ceremonią, jest jedzenie. Menu weselne nie powinno bynajmniej jedynie zapełnić żołądka, ale i dostarczyć odpowiednich wrażeń smakowych. By uniknąć gafy istotne jest, by dobrze oszacować wielkość i liczbę porcji. Jak mówi ekspertka – Jeśli sami nie jesteśmy pewni wyboru, nie warto kierować się zasadą „im więcej, tym lepiej”.