Antonio Banderas jako Pablo Picasso

Aktor wykreował wiele kultowych postaci, jego "Zorro" przeszedł już do historii. Teraz przyszedł czas, aby wcielił się w postać jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. Czy udźwignie tę rolę? Są już pierwsze zdjęcia z planu!

Antonio Banderas jako Pablo Picasso

Trwają zdjęcia do drugiej części telewizyjnej antologii „Geniusz” tworzonej przez stację National Geographic, wytwórnię FOX 21 Television Studios oraz spółkę Imagine Television. Tym razem jej bohaterem jest Pablo Picasso, w rolę którego wcielił się nominowany do nagród Emmy i Złotego Globu Antonio Banderas. Pierwsze zdjęcia z planu nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z charyzmatycznym artystą. Antonio Banderas w roli Pabla Picassa to postać nieprzeciętna, o wyrazistym temperamencie.

Życie Pabla Picassa fascynuje mnie od lat. Bardzo szanuję tego człowieka, który tak, jak ja pochodzi z Malagi” – mówi Banderas.

Pierwsza część antologii „Geniusz” poświęcona Albertowi Einsteinowi zdobyła dziesięć nominacji do nagród Emmy, m.in. w kategoriach: najlepszy serial telewizyjny, najlepsza główna rola męska w serialu lub filmie telewizyjnym, najlepsza reżyseria serialu telewizyjnego. W chwili swojej premiery serial zgromadził na całym świecie rekordową widownię szacowaną na ponad 45 milionów widzów. Premiera drugiej części telewizyjnej antologii „Geniusz” z Antonio Banderasem w roli głównej odbędzie się w 2018 roku na antenie National Geographic w 171 krajach i 45 wersjach językowych.

Czy kontynuacja powtórzy sukces pierwszej części? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Antonio Banderas jako Pablo Picasso
Antonio Banderas jako Pablo Picasso

Wpis znaleziono dzięki:

- Antonio Banderas

- Nowa rola

- Pablo Picasso