Cienie pod oczami – jak z nimi walczyć?

To problem, który dotyka wiele kobiet w różnym wieku. Jest jednak kilka metod, które pomagają skutecznie z nimi walczyć. Przedstawiamy najlepsze.

Cienie pod oczami – jak z nimi walczyć? Foto. pixabay.com

Podobno oczy są zwierciadłem duszy. Warto zatem zadbać o to, by miały piękną oprawę. Na nic się nie zda nawet najlepszy makijaż, jeżeli nasza skóra pod oczami jest w słabej kondycji. Na problem cieni i przebarwień skarży się wiele kobiet. Często odbierają pewność siebie i są źródłem kompleksów. Nic dziwnego, ponieważ przez tę przypadłość wyglądamy na zmęczone, a czasem chore.

Przyczyny

Cienie pod oczami – jak z nimi walczyć? Foto. Instagram goldclinic_warszawa
  • Genetyka

W pewnych przypadkach to geny odpowiadają za stan naszej skóry pod oczami. Można powiedzieć, że odziedziczyliśmy taki wygląd od babci czy mamy. Przyczyną w tym przypadku będzie zatem płytko unaczyniona skóra, o którą należy szczególnie zadbać.

  • Zmęczenie

Organizm, który cierpi na niedobór witamin i snu, manifestuje swój sprzeciw. Brak odpowiedniej ilości wypoczynku może skutkować pojawieniem się fioletowych przebarwień. Długa praca przez komputerem, palenie papierosów czy picie alkoholu również będzie dodatkowym minusem.

  • Choroba

Niestety przyczyną sinego koloru wokół oczu może być choroba. Poprzez cienie organizm daje znak, że coś się z nim dzieje i nie funkcjonuje prawidłowo. Jeśli zaczynają mieć charakter przewlekły i towarzyszą im objawy takie jak np. ból głowy czy brzucha, należy zgłosić się do lekarza. Cienie pod oczami mogą być w takim przypadku objawem np. anemii, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego.

Jak zwalczyć

Cienie pod oczami – jak z nimi walczyć? Foto. pixabay.com
  • Domowe sposoby

Chociaż nie będą w stanie zwalczyć wszystkich rodzajów cieni pod oczami, na pewno pomogą uzyskać bardziej świeży kolor skóry.  Schłodzony plaster ogórka, który możemy położyć na oczy, zawiera przeciwutleniacze i flawonoidy. Zmniejszy dzięki nim zaczerwieniania i obrzęki. Podobnie będzie działało mleko sojowe (wystarczy nasączyć nim wacik i przyłożyć go na kilkanaście minut), czy herbata. Innym pomysłem będzie zrobienie maseczki z białek jaj. Należy je roztrzepać i nanieść pędzelkiem na okolice pod oczami. Łagodząco i kojąco działa także aloes. Zawiera 18 aminokwasów i posiada właściwości antybakteryjne czy przeciwgrzybicze. Naniesiony pod oczy ukoi i nawilży skórę. Pomaga również zimna woda. Warto przepłukać twarz chłodną wodą z rana, a nawet zrobić kompres na oczy.

  • Pomoc z drogerii

W walce z nieestetycznymi przebarwieniami pomogą również kosmetyki. Dobry krem pod oczy musi być podstawą w codziennej pielęgnacji. Najlepiej wybrać taki, który zawiera witaminę C. Powoduje rozjaśnienie skóry i obkurcza naczynka krwionośne. Warto również zainwestować w dobry korektor. Można kupić taki z witaminami, który będzie zakrywał i odżywiał skórę. Odpowiedni makijaż oczu na pewno poprawi nasze samopoczucie, ale niestety nie zwalczy problemu.

  • Medycyna estetyczna

Z pomocą przyjdą również gabinety medycyny estetycznej. Okazuje się, że w ostatnim czasie powstało wiele zabiegów, które umożliwiają pozbycie się cieni pod oczami. Przykładem może być mezoterapia igłowa. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę wartości odżywczych, które ją rozjaśnią i pobudzą krążenie.  Inną metodą proponowaną przez salony medycyny estetycznej, będzie wstrzyknięcie pod cienką, przebarwioną skórę pod oczami kwasu hialuronowego. Spowoduje on wypełnienie zbyt cienkiej powierzchni pod oczami.

Należy zatem się zastanowić co jest przyczyną naszego problemu z cieniami. Jeśli będziemy wiedzieć co je powoduje, łatwiej z nimi walczyć. Od nas zależy na jakie metody się zdecydujemy. Wszystko zależy od kondycji naszej skóry pod oczami. Jeżeli mamy pewność, że sińce nie są winą choroby, można zapytać się o najodpowiedniejsze dla nas zabiegi w salonie medycyny estetycznej.