Czerwony Notes. Sofia Lundberg

Gdy zapada zmierzch, liczy się już tylko miłość. Nigdy nie jest za późno, by spełnić marzenia! Porywająca powieść o sile uczuć i wspomnień.

Kiedy Doris była małą dziewczynką, dostała od ojca czerwony, oprawny w skórę, notes. Przez całe życie zapisywała w nim adresy i numery telefonów osób, które znała i kochała. Dziś, patrząc na wykreślone imiona tych, którzy odeszli, wspomina swą przeszłość – a ta była barwna: Doris pracowała jako gosposia w Szwecji, w latach 30. była modelką w Paryżu, a w przededniu wojny uciekła do Nowego Jorku.
Cotygodniowe rozmowy z młodszą o kilkadziesiąt lat Jenny, jedyną krewną, urozmaicają samotną codzienność 96-letniej Doris. I odświeżają jej pamięć. Za to Jenny ma okazję poznać liczne rodzinne sekrety…
Urocza i wzruszająca powieść, skłaniająca do refleksji nad tym, co powinniśmy przekazać następnemu pokoleniu. A także o niespodziankach, które może przynieść los nawet najstarszym z nas.
Książka z pewnością zainteresuje między innymi czytelników, którym spodobały się takie pozycje jak Mężczyzna imieniem Ove Fredrika Backmana (W.A.B. 2014) i Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął Jonasa Jonassona (Świat Książki 2014).

  • To opowieść wysnuta z miłości, radości. Jej lektura jest samą przyjemnością.
    Fredrik Backman, autor Mężczyzny imieniem Ove
  • Czerwony notes jest jak list miłosny do serca człowieka. Lundberg napisała książkę pełną czułości, empatii, która jest czymś więcej niż tylko powieścią – to wgląd w ludzką duszę.
    Alyson Richman, autorka Wojennej narzeczonej
  • Ciepła, czuła opowieść o życiu, wspomnieniach oraz sile miłości i przyjaźni. Książka napisana z sercem i z humorem!
    Katarina Bivald, autorka Księgarni spełnionych marzeń
  • Sofia Lundberg – szwedzka dziennikarka i pisarka. Czerwony notes (2015), jej debiut powieściowy, ukazał się w kilkunastu edycjach zagranicznych. W przygotowaniu kolejna książka autorki, Ett frågetecken är ett halvt hjärta (2018).

Wpis znaleziono dzięki:

- Czerwony notes

- Bohaterka Doris

- Sofia Lundberrg