Domowe miodowe SPA

Domowe miodowe SPAŻycie w ciągłym biegu i natłok obowiązków sprawiają, że coraz częściej mamy ochotę na odrobinę słodkiego lenistwa. Odpoczynek w domowym zaciszu nie musi się jednak wiązać z godzinami spędzonymi przed telewizorem. Dużo przyjemniejszym rozwiązaniem jest przygotowanie ciała i zmysłów na kolejne pracowite dni. Co ważne, aby się zrelaksować oraz odpowiednio zadbać o skórę, nie trzeba wydawać majątku. Wystarczą dwa słoiczki miodu, odrobina mleka i chwila wolnego czasu.

Domowe miodowe SPA to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną, aby ich skóra była gładka i oczyszczona. Miód dzięki swoim właściwościom wzbogaca tkanki w glukozę oraz substancje biologicznie czynne, co sprawia, że skóra staje się nawilżona i elastyczna. Posiada on również właściwości przeciwzapalne i regenerujące, wspomagając tym samym procesy oczyszczania naskórka. Dodatkowo miód to cała gama aromatów i barw, które niezwykle korzystnie wpływają na zmysły. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy, aby zrelaksować nie tylko nasze ciało , lecz także nasz umysł. Podobnie jak przygotowujemy potrawy, możemy także tworzyć własne kompozycje kosmetyczne. Odrobina miodu, szczypta soli… a może kropelka olejku waniliowego? W domowej kosmetyczce każdy znajdzie coś dla siebie. Naturalne, domowe kosmetyki i zabiegi na bazie miodu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zdecydują się skorzystać z ich dobroczynnych właściwości.
Jednak dzień w domowym SPA to nie tylko zabiegi i preparaty pielęgnacyjne. Aby w pełni poczuć atmosferę miodowej słodyczy warto zapalić kilka woskowych świec oraz przygotować sobie orzeźwiający napój z limonką i odrobiną miodu. Odpowiedni nastój pozwoli w pełni cieszyć się z wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych.

Miodowo – mleczna kąpiel

Kąpiel często kojarzona jest z mnóstwem piany i całą gamą żeli oraz mydeł. Może jednak warto zwrócić się ku naturalnym metodom pielęgnacji?

Do wanny napełnionej ciepłą wodą dodajemy 300 g soli lub kryształków do kąpieli. Następnie 350 g miodu rozpuszczamy w 1, 5 litra tłustego mleka i tak przygotowaną masę dolewamy do wanny. Całość dokładnie mieszamy. Kąpiel ta działa wygładzająco i ujędrniająco.

Kojący miodowy masaż

Jeśli chcemy przyjemnie się zrelaksować warto wypróbować masaż ciepłym miodem. Działa on regenerująco i odżywczo. Ponadto wspomaga redukcję cellulitu oraz posiada właściwości oczyszczające. Przed masażem warto zrobić peeling całego ciała.
Miód w słoiczku wkładamy do gorącej wody (około 35/38 stopni). Gdy już się podgrzeje sprawdzamy jego temperaturę na nadgarstku – nie może on być zbyt gorący. Następnie nakładamy miód na ciało i wykonujemy posuwiste, powolne ruchy delikatnie wklepując go w skórę. Następnie owijamy ciało ręcznikiem i odpoczywamy przez około 5 min. Po 5 minutach zmywamy miód letnią wodą. Jeśli jest ktoś kto może nas wymasować najlepiej wykonać masaż całego ciała.

Miód dla dojrzałej cery
Oprócz relaksacyjnych kąpieli i masaży warto także zadbać o cerę. Jako, że cera dojrzała wymaga szczególnej pielęgnacji, jednym z naturalnych kosmetyków wspomagających jej odbudowę, jest krem sporządzony na bazie miodu.
1,5 łyżki miodu mieszamy z utartym żółtkiem oraz z 1,5 łyżki olejku z kiełków pszenicznych. Krem delikatnie wklepujemy w skórę, a następnie zmywamy letnią wodą. Tak sporządzony preparat delikatnie wygładza zmarszczki i poprawia koloryt skóry.

O kampanii „Życie miodem słodzone”

Projekt „Życie miodem słodzone” jest ogólnopolską kampanią edukacyjną na rzecz promocji naturalnego miodu i produktów pszczelich. Kampania, która rozpoczęła się w lutym br., jest realizowana w ramach mechanizmu „Wsparcia działań promocyjnych i informacyjnych na rynkach wybranych produktów rolnych Unii Europejskiej .i będzie trwała przez dwa lata. Głównym celem działań jest upowszechnienie spożycia miodu w Polsce, przełamanie sezonowości konsumpcji oraz budowanie świadomości konsumentów na temat różnorodności odmian i zastosowań miodu.
Organizatorem kampanii „Życie miodem słodzone” jest Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych – ogólnopolska organizacja branżowa, której celem jest integracja środowiska pszczelarskiego oraz praca na rzecz rozwoju i ochrony pszczelarstwa (www.pszczelarze.zawodowi.pl). Projekt kampanii finansowany jest ze środków Unii Europejskiej (50%), Rzeczpospolitej Polskiej (30%) oraz Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych (20%).
Wednesday, 14 May 2008