” Dziki” Guillermo Arriaga

" Dziki" Guillermo Arriaga to powieść najsłynniejszego pisarza i scenarzysty z Meksyku

Siedemnastoletni Juan Guillermo w krótkim czasie traci wszystkich swoich bliskich. By uchronić się przed rozpaczą i szaleństwem, chłopak postanawia przygarnąć wilka, którego udało mu się ocalić przed uśpieniem. W żyłach Kła płynie bowiem krew jego wilczych przodków z historią nie mniej tragiczną i poplątaną niż historia Juana.
Od brudnych zaułków Mexico City, rozdzieranych mafijnymi porachunkami, po bezkresne przestrzenie Jukonu… Guillermo Arriaga z epickim rozmachem kreśli opowieść o zstępowaniu w głąb siebie i odkrywaniu najgłębszych pokładów dzikości, którą ujarzmić może tylko miłość.

Recenzje:

 • Brawurowa i oryginalna powieść twórcy scenariuszy filmowych przebojów AMORES PERROS i BABEL!
 • Arriaga jest zarówno wielkim reżyserem, jak i wielkim pisarzem.
  Roberto Piorno, „Guía del Ocio”
 • Jedna z najbardziej osobistych powieści Arriagi.
  José Luis Ochoa, „La Vanguardia”
 • Guillermo Arriaga pisze z precyzją i okrucieństwem, które noszą znamiona autobiografii. W mistrzowski sposób ukazuje pragnienie zemsty, ale także konieczność zachowania godności ludzkiej.
  Lourdes Fernández, „El Correo español”
 • Autor tworzy tutaj na nowo swój świat: miejskie okrucieństwo, nagonka, samotność, miłość, zazdrość i walka o odmianę losu. To powieść, która analizuje życie.
  „Cambio 16”

O Autorze

Guillermo Arriaga, właśc. Guillermo Arriaga Jor dán (ur. 1958) – jeden z czołowych współczesnych pisarzy meksykańskich, scenarzysta, reżyser i producent filmowy. Autor zbioru opowiadań i kilku powieści, z których w Polsce dotychczas ukazała się tylko jedna, Nocny bawół (2001, wyd. pol. 2007). Jako scenarzysta najbardziej znany ze współpracy z Alejandrem Iñárritu (m.in. przy Amores perros, 21 gramów czy Babel) i Tommym Lee Jonesem (Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady). W 2009 r oku zadebiutował jako reżyser filmem Granice miłości.

Wpis znaleziono dzięki:

- Guillermo Arriaga

- Powieść

- Przygody wilka