„Golf to moja pasja. Podróże z golfem w tle”, Wojciech Pasynkiewicz

Wojciech Pasynkiewicz połknął bakcyla golfa i do dziś́ jest zafascynowany tym sportem. Zakrzywiony na końcu kij, małe piłeczki, kilkanaście dołków, do których trzeba trafić i kilometry trawnika – golf jest trudny, ale nie jest nudny. To emocje, adrenalina i mnóstwo atrakcji, świetny sposób na towarzyskie i rodzinne spędzanie czasu, połączone z podróżami w ciekawe miejsca. W książce „Golf to moja pasja. Podróże z golfem w tle” autor przekonuje czytelników, że golf to odmiana od tradycyjnego wypoczynku i zaprasza na golfowe wycieczki po polach i ich okolicach, miastach i zabytkach. Opowiada też o historii golfa, etykiecie i najsławniejszych golfistach.

„Golf to moja pasja. Podróże z golfem w tle”, Wojciech Pasynkiewicz

Książek i poradników uczących jak grać w golfa, jak trzymać kij i postawę jest mnóstwo. Amator golfa i zawodowy gracz bez większego trudu znajdzie takie pozycje w każdym klubie golfowym. W swojej książce Wojciech Pasynkiewicz pokazuje golf jako sport i sposób na spędzanie czasu, ale przede wszystkim jako pasję, która jest siłą napędową jego stylu życia od ponad 12 lat.

Po książkę mogą sięgnąć wszyscy – pasjonaci golfa oraz osoby nie znające tej gry bliżej. Golf to nie tylko sport, przekonuje autor – to świetny pomysł na podróże, okazja do poznania nowych ludzi, metoda na oderwanie się od pracy i rutyny, spojrzenie na świat z zupełnie.

Wojciech Pasynkiewicz przygodę z golfem zaczął kilkanaście lat temu i od tamtej pory gra hobbystycznie. Jeździ po całym świecie po różnych polach, zbiera piłeczki, prowadzi rankingi i należy do różnych stowarzyszeń. Sfotografował, opisał i ocenił prawie 400 różnych pól golfowych w 42 krajach na świecie, a także na nich grał!

„Golf to moja pasja. Podróże z golfem w tle”, Wojciech Pasynkiewicz

Swoją książkę rozpoczyna od opisania podstaw. Krótko wprowadza w historię tego sportu i opisuje najstarsze pola golfowe na świecie, wyjaśnia sposób punktacji gry oraz jak się odróżnia amatorów od profesjonalistów, czyli graczy, którzy uprawiają ten sport zawodowo. Opisuje ubiór golfisty i jego sprzęt, rodzaje kijów, a także odpowiednie zachowanie na polu golfowym. Okazuje się, że golf nie jest zarezerwowany wyłącznie dla zawodowców, ludzi majętnych, samotników lub entuzjastów.

W dalszej części książki autor zaprasza czytelników do wspólnych golfowych podróży. Pola golfowe to teoretycznie teren zajmujący ok. 70 hektarów, z 18 dołkami, ale mimo wspólnych cech nie ma dwóch takich samych pól golfowych. Każde ma swoje unikalne uwarunkowania, inną okolicę i atrakcje w sąsiedztwie. Swoją golfową wyprawę po świecie rozpoczyna od Azji, a dokładnie Malezji.

Wojciech Pasynkiewicz

Z wykształcenia lekarz medycyny z ponad sześcioletnią praktyką, menedżer z zawodu. Prezes Zarządu Promed S.A., członek Polskiej Rady Biznesu, współzałożyciel i aktywny członek „Naszej Fundacji”, od wielu lat prowadzi z żoną działalność charytatywną. Zapalony żeglarz i narciarz, ale przede wszystkim pasjonat i propagator golfa. Sfotografował, opisał i ocenił prawie 400 różnych pól golfowych w 42 krajach na świecie, a także na nich grał. Członek First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie. Od paru lat publikuje felietony o golfie, podróżach golfowych i przygodach z tym związanych. Jego żona i dwóch dorosłych synów także grają w golfa.