Grażyna Wolszczak #pozwałasmog i… wygrała proces z państwem!

Grażyna Wolszczak walczy o zdrowie obywateli w ramach akcji #pozywamsmog. Dziś o godzinie 9:00 ogłoszony został precedensowy wyrok w sprawie przeciwko Skarbowi Państwa o naruszenie dóbr osobistych aktorki.

Foto. Facebook Grażyna Wolszczak

Grażyna Wolszczak wygrała proces dotyczący smogu. Za złą jakość powietrza w Warszawie zapłaci państwo – donosi portal warszawa.naszemiasto.pl
– Mam dość trucia. Smog po prostu nas zabija. Trzeba stanąć na głowie, żeby rządzący zajęli się tym problemem – podzieliła się w rozmowie z „Faktem”.

Aktorka złożyła pozew przeciwko Warszawie jeszcze w listopadzie 2018 roku. Pozwała wówczas stolicę za brak aktywnych działań związanych z walką z poziomem zanieczyszczeniem powietrza w całym kraju. „Występuję jako wkurzony obywatel. Ostatnio dzwoni do mnie koleżanka, z którą byłam umówiona. Przeprasza mnie, ale tego dnia jednak nie wyjdzie z domu, bo smog jest taki, że ledwo oddycha i leży pod oczyszczaczem powietrza. Wszyscy jesteśmy narażeni na tę bombę chemiczną!” – wyznała w emocjach i domagała się odszkodowania na poziomie 5 tysięcy złotych.

W ramach akcji #pozywamsmog zdecydowała się jednak na dalszy krok. Zrezygnowała z oskarżenia przeciwko miastu i… pozwała całe państwo! „Państwo walczyło ze smogiem, ale albo za mało, albo za późno. Naruszono dobra osobiste powódki, z całą pewnością można mówić o krzywdzie.” – stwierdził sąd, jak podaje money.pl. Wyrok nie jest na razie prawomocny.

Gwiazda serialu „Na Wspólnej” zachęca wszystkich do aktywnego działania w obronie środowiska i naszego zdrowia oraz do reprezentowania postawy obywatelskiej.
„Ograniczona jest moja wolność osobista do korzystania ze świeżego powietrza, do uprawiania sportów w plenerze… Czuję, że moje zdrowie i życie są zagrożone, bo raporty, choćby raport NIK z 2018 roku, wskazują na tragiczny stan powietrza w Polsce oraz zwiększoną śmiertelność… Ludzie!!! To znaczy, że wszystko jest możliwe! Wy też możecie przyłączyć się do pozwu zbiorowego!” – napisała na swoim Instagramie.

Foto. Instagram @grazyna.wolszczak_official

Wpis znaleziono dzięki:

- Grażyna Wolszczak

- #pozywamsmog

- Ochrona Środowiska