Holly Hunter: urodzona do roli… w komedii romantycznej

Laureatka Oscara, na koncie z czterema nominacjami do Statuetki. Od 40 lat pracuje w Hollywood i, jak sama powtarza, została stworzona do ról pierwszoplanowych. Nie unika jednak drugiego planu, tworząc postaci równie wyraziste.

Foto whatwesawlastnight.Instagram

5 stycznia na ekrany trafi komedia romantyczna „I tak cię kocham”, w której Holly Hunter wcieliła się w rolę matki głównej bohaterki – i robi to z charyzmą godną Oscarowej nominacji.

Cała Holly

Filmografia Holly Hunter obejmuje blisko 60 filmów. Zbiór filmowych nagród to: statuetka Oscara, Złotego Globu, Nagrody Emmy (aby wymienić niektóre z niekończącej się listy wyróżnień). Do aktorek z takim stażem nieczęsto trafiają propozycje pojawienia się w roli dla nich nowej. Rozpiętość ról, w jakich pojawiła się Holly Hunter, jest imponująca: od morderczyni cheerleaderek z Teksasu, poprzez głuchoniemą dziewiętnastowieczną pianistkę – do roli w filmie o superbohaterach.
Nigdy nie występowała jednak w scenariuszu opartym na prawdziwych wydarzeniach, pióra bohaterów opowiadanej historii.

W filmowej – oraz osobistej – biografii Holly Hunter pojawia się wątek polski. To małżeństwo z Januszem Kamińskim – laureatem Oscara za najlepsze zdjęcia do filmu „Pianista” (reż. Roman Polański).

Rola Holly Hunter w „I tak cię kocham”

to przykład typowej brawury, z jaką aktorka bezpardonowo kradnie uwagę widzów w kolejnych scenach.

Uwagę Holly Hunter zwróciło to, jak „I tak cię kocham” łączy ze sobą pozornie nieprzystające do siebie elementy. – Fabuła i klimat tego filmu są niezwykłe – opowiada. – „I tak cię kocham” opowiada o rzeczach ważnych i robi to w sposób bardzo lekki. To zaskakujące. Przede wszystkim scenariusz, który napisali wspólnie Kumail i Emily (oparty na prawdziwej historii ich związku) ma w sobie serce. To właśnie, plus szczerość i prawda, zwróciło moją uwagę.

Aktorkę uderzyła też przemiana, jaką przechodzi postać Kumaila. – Lubię historie o ludziach, którzy zmagają się ze sobą – zdradza. – Właśnie o tym opowiada film: o kolesiu, który wchodzi w nietypową, niewygodną relację z inną osobą i do tej relacji musi dostosować swoje życie. Wykonuje olbrzymią pracę, by to się stało, by żyć zgodnie z samym sobą, na przekór stereotypowym oczekiwaniom.

Opis filmu:

Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie (Kumail Nanjiani) spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków (Zoe Kazan). Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.

„I tak cię kocham” podbił serca widzów świeżością, humorem oraz uniwersalnym przesłaniem: nigdy nie należy tracić nadziei.

Wpis znaleziono dzięki:

- Film

- Rola

- Kino