Jak wrócić do formy po ciąży?

Każda kobieta po urodzeniu dziecka marzy o tym, żeby jak najszybciej powrócić do formy. Trzeba jednak pamiętać, że czas potrzebny na to jest kwestią indywidualną.

Jak wrócić do formy po ciąży?

Przeglądając kolorowe magazyny czy portale internetowe można nabrać przekonania, że powrót do formy po ciąży to kwestia miesiąca. Czy jednak tempo celebrytek, najczęściej wspieranych przez trenera, dietetyka i oczywiście opiekunkę do dziecka ma dużo wspólnego z rzeczywistością większości z nas? Niestety raczej nie, ale nie powinnyśmy się tym przejmować. Każda mama sama powinna wyznaczyć swój cel i szukać najlepszego sposobu uzyskania wymarzonego wyglądu.

Ciąża to wyjątkowo trudny czas dla organizmu. Burza hormonów, z którą wszystkie musimy się w tym czasie zmierzyć może sprawić, że będziemy prezentować się wyjątkowo pięknie lub że reakcje skóry staną się nieprzewidywalne. Tak samo jest z dodatkowymi kilogramami – nie sposób przewidzieć czy będziemy należeć do szczęśliwego grona, którego oznaką ciąży jest jedynie brzuszek, czy wzrost wagi będzie o wiele bardziej widoczny. Jednak nawet jeśli znalazłyście się w tej drugiej grupie, istnieją sposoby na sprawny powrót do formy, które nie będą angażowały zbyt dużej ilości czasu, który w pierwszych miesiącach po urodzeniu dziecka jest na wagę złota. O czym mowa?

SOS dla cery

Trądzik, przebarwienia i inne zmiany skórne to niestety dosyć typowa przypadłość kobiet w ciąży. Oczywiście najlepszym posunięciem byłoby zadbanie o to, aby w ogóle się nie pojawiły, np. poprzez stosowanie odpowiedniej pielęgnacji i unikanie zbyt długiego przebywania na słońcu. Niestety taka profilaktyka nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Co w takim razie możemy zrobić, aby skóra powróciła do stanu wyjściowego? Jeśli problemem jest trądzik i wypryski, warto zaopatrzyć się w jeden z dedykowanych tym problemom preparatów aptecznych (z preparatami doustnymi najlepiej poczekać do zakończenia karmienia). Pomóc może również mikrodermabrazja lub inny delikatnie oczyszczający zabieg gabinetowy. Walkę z przebarwieniami również warto rozpocząć od regularnego stosowania preparatów wybielających, pamiętając przy tym o unikaniu słońca, które w nadmiarze może spowodować pociemnienie zmian.

Wzmocnij włosy

Wysoki poziom estrogenów, który utrzymuje się w czasie ciąży z reguły sprawia, że włosy nabierają blasku i przestają wypadać. Niestety tuż po porodzie, kiedy poziom hormonów spada, sytuacja może się odwrócić. Jak możemy wtedy zareagować? Najlepiej zacząć od postaw – zrezygnować z zabiegów mocno obciążających włosy, jak codzienne używanie suszarki i prostownicy, czy farbowanie. Warto też skupić się na doborze najlepszych szamponów, odżywek, czy specjalnych ampułek. Nie ma co się oszukiwać – domowa pielęgnacja nie pozwoli na natychmiastową poprawę stanu włosów, ale jeśli uzbroimy się w cierpliwość, na pewno zauważymy efekty!

Wymarzona figura

Dodatkowe kilogramy po ciąży to problem większości mam. Opieka nad małym dzieckiem i ilość codziennych obowiązków niełatwo pogodzić z dietą i regularnymi ćwiczeniami, które z pewnością pomogłyby wrócić do formy. Nie zawsze też efekty tych wysiłków pozwalają na wymodelowanie ciała w najtrudniejszych obszarach. Na szczęście istnieją zabiegi, które już po 1 wizycie pomagają osiągnąć widoczny rezultat, nie zabierając przy tym zbyt dużej ilości czasu. Wśród najlepszych tego rodzaju procedur wymienić można Ultraskin II – urządzenie wykorzystujące technologię HIFU, czyli skoncentrowaną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu – mówi dr Beata Kociemba, dermatolog z Instytutu Beauty Derm. W zależności od wybranego przez lekarza aplikatora skuteczne działanie dociera do komórek tłuszczowych, skóry właściwej lub naskórka, stąd możliwość dopasowania zabiegu do potrzeb konkretnego pacjenta. Technologia ta pozwala skutecznie ujędrnić praktycznie każdą partię ciała, zredukować tkankę tłuszczową i wymodelować sylwetkę. Komórki tłuszczowe zostają rozbite energią ultradźwięków, a skóra zagęszczona i napięta, co daje spektakularny efekt już po miesiącu do 3 miesięcy od poddania się zabiegowi. Świetnie sprawdza się również w tzw. liftingu bez skalpela, wykonywanym w obszarze twarzy. Ultraskin II, w przeciwieństwie do popularnych laserów czy radiofrekwencji mikroigłowej, nie uszkadza naskórka, dzięki czemu bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Rezultaty w postaci widocznej poprawy napięcia skóry widoczne są od razu, a w przeciągu 3 miesięcy od zabiegu – dzięki pobudzeniu naturalnych procesów regeneracji i przebudowy tkanek – można zaobserwować wyraźny efekt liftingu.