Jak wybrać ubezpieczenie podróżne na wakacje?

Ubezpieczenie podróżne zapewnia ochronę na czas wyjazdów krajowych i zagranicznych. Warto je posiadać z wielu powodów – to najlepsze zabezpieczenie przed nieplanowanymi wydatkami, które są następstwem różnych niefortunnych zdarzeń.

Dla każdej Polki bezpieczeństwo jej własne oraz bliskich podczas wakacji ma priorytetowe znaczenie. Lista zagrożeń czyhających na turystów jest bowiem długa – począwszy od kradzieży bagażu, a skończywszy na wypadku lub chorobie. W wyniku poszczególnych zdarzeń można doznać mniejszych lub większych strat, włącznie z uszczerbkiem na zdrowiu – brak ochrony ubezpieczeniowej rodzi w takich sytuacjach poważne następstwa i naraża domowy budżet na spore straty.

Polisa podróżna – gdzie szukać i jak?

Przystępując do wyboru ubezpieczenia podróżnego na https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/, trzeba pamiętać o paru sprawach. Aby polisa właściwie spełniła swoje zadanie, musi odpowiadać indywidualnym wymogom. Jak je określić? Nie jest to trudne. Porównując oferty za pomocą kalkulatora ubezpieczeń, wystarczy podać zgodne z prawdą informacje wymagane w formularzu.

Dla towarzystw ubezpieczeniowych ważne są takie kwestie jak: termin i cel wyjazdu (wypoczynek i zwiedzanie, uprawianie sportów, wspinaczka górska, nurkowanie itp.), miejsce pobytu, wiek oraz stan zdrowia osób zgłaszanych do ubezpieczenia (chodzi o choroby przewlekłe). Na podstawie tych danych kalkulator wyszukuje najlepiej dopasowane oferty różnych ubezpieczycieli. Wystarczy zapoznać się ze szczegółami wybranych propozycji i sfinalizować transakcję. Zakup polisy podróżnej online to najwygodniejsze i najprostsze rozwiązanie – bez stresu, kolejek i zbędnych formalności.

Polisa podróżna – najważniejsze kryteria wyboru

O skuteczności polisy podróżnej decydują dwa kluczowe czynniki. Pierwszym z nich są sumy gwarantowane poszczególnych ubezpieczeń wchodzących w skład polisy, a drugim jest zakres ochrony ubezpieczeniowej. Przyjmuje się, iż dobra polisa powinna zawierać następujące ubezpieczenia:

  • kosztów leczenia i transportu medycznego (pomoc medyczna za granicą jest bardzo droga),
  • OC w życiu prywatnym (pokrywa szkody wyrządzone przez właściciela polisy osobom trzecim),
  • NNW (w ramach ubezpieczenia można ubiegać się o odszkodowanie za doznane krzywdy i cierpienie wskutek nieszczęśliwego wypadku),
  • bagażu (w razie jego zaginięcia, kradzieży lub zniszczenia).

Zakres ubezpieczenia można poszerzyć o rozmaite dodatki oferowane przez ubezpieczyciela, do tych najpopularniejszych zaliczają się ubezpieczenia: sportów ekstremalnych i wysokiego ryzyka, sprzętu elektronicznego i sportowego, chorób przewlekłych oraz odwołania imprezy turystycznej. Należy zapoznać się z propozycjami rozszerzeń w zakresie danej polisy i wybrać te najodpowiedniejsze.

Wysokość odszkodowania jest uzależniona od sum gwarantowanych poszczególnych ubezpieczeń, więc nie jest wskazane zaniżanie ich, np. ubezpieczenie kosztów leczenia na wyjazdy obejmujące kraje europejskie powinno wynosić minimum 20 000 euro, a poza Europę co najmniej dwa razy tyle.

Co z EKUZ? Czy wystarczy?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zapewnia kompleksowej ochrony. Obowiązuje tylko w publicznych placówkach służby zdrowia w państwach członkowskich UE i EFTA (łącznie w 31 krajach europejskich). Dotyczy wyłącznie opieki medycznej w podstawowym zakresie, co oznacza konieczność ponoszenia wielu kosztów z własnej kieszeni. Więcej informacji na temat tego dokumentu znajduje w artykule na https://wakacyjnapolisa.pl/ekuz/.

Kup polisę i odpoczywaj spokojnie

Brak polisy rzutuje na jakość wypoczynku. Zamiast dokładać sobie kolejnych zmartwień, lepiej zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych wydatków. W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajduje się tyle różnorodnych wariantów polis, że każda Polka znajdzie coś dla siebie i swojej rodziny. Ubezpieczenia podróżne nie są drogie – ceny za jeden dzień ochrony ubezpieczeniowej zaczynają się od kilku złotych wzwyż. Wydatek nieduży, a korzyści ogromne.

Artykuł sponsorowany