Jessica Mercedes okradziona. Nie może wrócić do kraju. Ile to potrwa?

Popularna blogerka modowa ma ostatnio sporo kłopotów. Niedawno relacjonowała na Instagramie jak budowlańcy zniszczyli jej nowe mieszkanie. Obecnie przebywając za granicą padła ofiarą kradzieży. Dlaczego nie może wrócić do kraju?

Jessica Mercedes okradziona. Nie może wrócić do kraju. Ile to potrwa? Foto. Instagram. jemerced

Jessica utrzymuje, że w torebce miała kilka kart kredytowych i co najważniejsze – paszport. Przebywając na Bali nie jest w stanie wrócić do Polski, bez wyrobienia nowego. Na swoim Instagramie wyjaśnia: „byłam na spotkaniu w konsulacie i jest źle. Dzwoniłam do nich tydzień temu, że chcę przyjechać, oni ustawili moje spotkanie na za tydzień, po czym dzisiaj powiedzieli mi, że potrzebują od tygodnia do dwóch”.

Blogerka nie kryła zdenerwowania i doradza, że jeśli kogoś spotka taka sytuacja, nie warto być uprzejmym i umawiać się na spotkania, a jechać bezpośrednio do konsulatu i „dobijać się do drzwi”. Jej hotel jest oddalony od miejsca spotkania o około 1.5 godziny w jedną stronę, co dodatkowo komplikuje sytuację. Jedyne rozwiązanie na ten moment zaproponował konsulat niemiecki, z racji tego, że Jessica ma również tamtejsze obywatelstwo. Mogliby wydać dokument, który da prawo przetransportowania do Niemiec, jednakże to nie rozwiązuje problemu powrotu do kraju.

Jessica choć niezadowolona z sytuacji, wierzy, że wszystko się ułoży i że widocznie „tak miało być”. W kolejnych dniach odbędzie następne spotkania z polskimi konsulami i liczy na szybki powrót do Polski.