KSIĄŻKI KULINARNE

Od lat pamiętamy zapiski naszych mam z przepisami. Poza własnymi notatkami możemy wybrać ciekawe wydania książkowe z każdymi potrawami z różnych stron świata. Dzisiejsze książki kucharskie, to już swego rodzaju poradniki, opatrzone artystycznymi zdjęciami pysznych potraw, które bez problemu przygotujecie w zaciszu własnej kuchni.

Jedz inaczej. Leanne Cooper

Czy wiecie, że siadając do posiłku w większym gronie, zjadamy więcej, a kiedy częstujemy się potrawami w określonej kolejności, jemy mniej?

Odwdzięcz się! Czyli przygotuj pyszny sernik dla Mamy lub Babci

Wilgotny, kremowy sernik cieszy się wyjątkową popularnością na polskich stołach. Choć przepisów na jego przygotowanie jest wiele, zawsze wyjątkowo smakuje on w wersji przekazywanej przez nasze Mamy i Babcie. Zawsze jest dobra okazja do tego, by to właśnie dla nich upiec ciasto, które okaże się cudowną i wyjątkowo pyszną niespodzianką. Delikatne serowe nadzienie, soczyste owocowe dodatki i chrupiące wykończenie to cechy charakterystyczne sernika z dodatkiem śliwek i kruszonki. Serwując go w takiej wersji, możemy mieć pewność, że nasza wdzięczność zostanie zauważona.