Kultowa „Syrenka” dla Toma Hanksa znaleziona

Rafał i Grzegorz Collins, prowadzący popularny program na Discovery Channel „Odjazdowe bryki braci Collins” pomogą w odnowieniu samochodu „Syrenka” przeznaczonym na aukcję charytatywną dla aktora Toma Hanksa.

Kultowa „Syrenka” dla Toma Hanksa znaleziona

Pod koniec grudnia 2018 r. Tom Hanks opublikował informacje w swoich serwisach społecznościowych o poszukiwaniu modelu samochodu „Syrena”. Robi to jednak w szczególnym celu- po odrestaurowaniu auta, chce przeznaczyć je na aukcję, a dochód ze sprzedaży przeznaczyć na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Inicjatorką tego wydarzenia jest Monika Jaskólska, organizatorka akcji charytatywnej „Nie wypada nie pomagać”, która od dawna wspiera bielski szpital i już wcześniej współpracowała z hollywoodzkim aktorem, kiedy poszukiwał modelu Fiata 126p w 2017 r.

Wspomniany egzemplarz to model wystawiony przed laty przez studentów na rzez Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego posiadaczem wtedy stał się Zbigniew Baran wraz z synami: Jarosławem i Maciejem- znanymi pilotami rajdowymi. Pan Zbigniew wielokrotnie startował w rajdach, w mistrzostwach Polski jeździł m.in. syreną, a w 1974 roku zdobył tytuł samochodowego mistrza Polski w klasie 850 jadąc wersją 104 i z sentymentu wylicytował ten model po latach. Słysząc jednak o poszukiwaniach „Syrenki” przez Toma Hanksa i akcji Moniki Jaskólskiej „Nie wypada Nie pomagać”, stwierdził, że zechce dać drugie życie swojemu wyjątkowemu eksponatowi i przekaże go w szczytnym celu.

Następnie auto trafiło do warsztatu BB Oldtimer Garage, w którym będzie remontowane i skrzętnie ukrywane, aby utrzymać efekt końcowy w tajemnicy. Na samym końcu auto znajdzie się również w warszawskim studio Braci Collins, aby dołożyć do niego element, który w znaczny sposób podniesie jego wartość i zapewni mu indywidualność. Aby upamiętnić fakt, iż Syrenka została wylicytowana wcześniej podczas finału WOŚP maska Syreny, na której znajduje się ogromne serce – symbol orkiestry oraz autograf Jurka Owsiaka zostanie zdemontowana i wystawiona na licytację na rzecz akcji „Nie Wypada Nie Pomagać”. Następnie samochód otrzyma nową maskę, która na etapie remontu poleci do Los Angeles aby uzyskać dedykację i podpis Toma Hanksa dla osoby, która zechce wylicytować ten niewątpliwie wyjątkowy egzemplarz.

Kultowa „Syrenka” dla Toma Hanksa znaleziona

Wpis znaleziono dzięki:

- Tom Hanks

- WOŚP

- Syrenka