Nicki Minaj wycofała się z koncertu w Arabii Saudyjskiej. Co jest powodem?

Gwiazda miała wystąpić 18 lipca na festiwalu Jeddah World Fest. W ostatniej chwili odwołała koncert.

Nicki Minaj wycofała się z koncertu w Arabii Saudyjskiej. Co jest powodem. Foto. Instagram nickiminaj

Choć do koncertu został zaledwie tydzień, Nicki Minaj wydała oświadczenie w którym wyjaśniła, że nie zamierza przyjmować „reżimowych pieniędzy”. Napisała, że w ten sposób chce wyrazić protest wobec łamania w tym kraju praw kobiet i społeczności LGBT.

„Po głębokim namyśle zdecydowałam się wycofać z zaplanowanego koncertu w ramach Jeddah World Fest. Chociaż niczego nie pragnę bardziej, jak wystąpić przed fanami w Arabii Saudyjskiej, to po zasięgnięciu wiedzy dotyczącej kwestii (saudyjskiej – red.), wierzę, że ważne jest moje wyraźne poparcie dla praw kobiet, społeczności LGBTQ oraz wolności wyrażania się” – napisała w oświadczeniu amerykańska gwiazda Nicki Minaj.

Nowojorska Human Right Foundation namawiała artystkę do odwołania koncertu, tłumacząc, że jej udział w saudyjskim wydarzeniu będzie źle wyglądać z tym, że występowała podczas nowojorskiej parady Gay Pride.

W Arabii Saudyjskiej problem traktowania kobiet i mniejszości seksualnych jest bardzo poważny. Związki jednopłciowe są tam surowo wzbronione i karane śmiercią.

Wpis znaleziono dzięki:

- Nicki Minaj

- LGBT

- Koncert