nuev® – innowacyjna ochrona przed alergiami kontaktowymi

Nasza skóra jest codziennie wystawiona na szkodliwe działanie uczulaczy, które uwalniane są przez przedmioty codziennego użytku.

 

Nikiel, chrom i kobalt to często spotykane przyczyny alergii kontaktowych lub podrażnień. Marka nuev® powstała jako odpowiedź na potrzeby skóry w dzisiejszym świecie. W laboratoriach NUEV opracowywane są kosmetyki, które chronią przed alergiami kontaktowymi oraz pielęgnują skórę.

Ważna cząsteczka Chitathione

Opracowana według technologii chronionej zgłoszeniem patentowym cząsteczka Chitathione stanowi podstawę ochronnego działania naszych kremów i balsamów. Innowacyjna formuła to efekt wieloletnich badań badaczy z laboratorium NUEV oraz naukowców z Polskiej Akademii Nauk.

Co kryje w sobie nuev®

Dla idealnej harmonii łączymy działanie odkryć naukowych z dobrymi i sprawdzonymi składnikami kosmetycznymi. Skóra wolna od alergii i podrażnień, na które jest codziennie narażona, to najcenniejsza nagroda. Odwdzięcza się swoim pięknem i zdrowiem, pozwalając cieszyć sie życiem bez ograniczeń.
nuev® – symboliczna nazwa marki
nueve / hiszp º dziewięć
Symbol liczbowy zakończenia problemów, cyklu i gotowości na coś nowego.
nuevo / hiszp º nowy
Symbol początku i rozpoczynania.
Koniec problemów z alergiami kontaktowymi.
Nowa pielęgnacja i ochrona skóry na co dzień.

Jakie są objawy alergii na metale?

Skóra w kontakcie z jonami metali może zareagować jednorazowym podrażnieniem (zaczerwienieniem, wysypka, pieczeniem) lub trwałą alergią, którą możemy nabyć
w dowolnym momencie życia. Objawy występują najczęściej tam, gdzie skóra styka się
z metalami, czyli na rękach, szyi, okolicach pępka, ale także na innych częściach ciała, które nie miały bezpośredniego kontaktu z metalem.

Gdzie występują jony metali?

Najczęstszymi źródłami tych metali są biżuteria, okulary, monety, telefony, komputery, elementy odzieży takie jak paski, klamerki, sprzączki, akcesoria wyposażenia domu, samochodu, klamki, poręcze, farby oraz wiele innych elementów metalowych i skórzanych. Metale te mogą znajdować się także w kosmetykach do makijażu oraz w wodzie kranowej.

Kto za tym stoi?

dr Izabela Zawisza – współwłaścicielka, doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biofizyka, współwynalazca 4 zgłoszeń patentowych oraz założycielka marki Nidiesque oraz nuev – dedykowanych dla osób dotkniętych problemem alergii kontaktowej ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej rozpowszechnionej alergii na nikiel.

Obecnie ukierunkowana na transfer technologii na linii Europa Wschodnia – Chiny oraz rozwój innowacji w dziedzinie farmacji i kosmetyki. Entuzjastka rozwiązywania problemów zdrowotnych i cywilizacyjnych poprzez podejmowanie działań naukowych. Głęboko zainteresowana rynkiem chińskim i australijskim oraz naukową współpracą Polsko-Australijską. Z zamiłowania podróżniczka, odwiedziła 31 krajów na 5 kontynentach.

Wpis znaleziono dzięki:

- Dr Izabela Zawisza

- Cząsteczka Chitathione

- Kosmetyki nuev®