„Obserwuję Cię”. Teresa Driscoll

Doskonały thriller psychologiczny brytyjskiej dziennikarki, prezenterki BBC, specjalistki w tematyce kryminalnej.

„Obserwuję Cię”. Teresa Driscoll

Czy zdarzyło Ci się przez przypadek usłyszeć rozmowę w pociągu? Ta jedna podróż zmieniła jej życie.

Kiedy Elle Longfield spotyka w pociągu dwóch młodych mężczyzn flirtujących z nastoletnimi dziewczynami, nie widzi w tym nic nadzwyczajnego. Do czasu. Nagle orientuje się, że właśnie opuścili więzienie. Jej instynkt macierzyński każe jej ingerować, jednak coś powstrzymuje ją przed wezwaniem pomocy. Nazajutrz okazuje się, że jedna z dziewczyn, Anna, zaginęła. Mijają lata, trwa śledztwo. Dręczona wyrzutami sumienia Ella dostaje anonimowe pogróżki. Kobieta czuje, że jest w niebezpieczeństwie. Tropy prowadzą do matki zaginionej dziewczyny. Na światło dzienne wydostają się rodzinne sekrety zaginionej Anny. Jej przyjaciółka i inne osoby z otoczenia najwyraźniej także mają coś do ukrycia. Jednak oczy wszystkich skupione są na Elli. Czytelnik widzi rzeczywistość oczami bohaterów, ich motywacje są niezwykle wiarygodne. Do ostatniej strony zastanawia się, jak postąpiłby na ich miejscu.
Powieść, która angażuje do samego końca.  Nie można przestać czytać. Świetnie skonstruowana intryga, wciągająca historia i znakomite portrety psychologiczne bohaterów.
Nominacje aż w dwóch kategoriach prestiżowego rankingu „The Dead Good Reader Awards”.

Polecają:

  • To naprawdę dobra tajemnica. Sporo zaskakujących zwrotów akcji. Czyta się szybko i nie pozwala się oderwać. – Everyday Crumbs
  • Od razu widać, że książka to nie tylko thriller, ale spojrzenie na oddziaływanie przestępstwa na powiązane z nimi osoby. – Bloomin Brilliant Books

O autorce:

Teresa Driscoll – wieloletnia prezenterka programu Spotlight w BBC. Zajmowała się tematyką kryminalną, dzięki temu jej thriller psychologiczny Obserwuję Cię nabrał dodatkowej mocy. Autorka thrillerów i książek dla kobiet, które ukazały się już w 6 językach, a prawa do przekładu sprzedano do 18 krajów.

Wpis znaleziono dzięki:

- Teresa Driscoll

- Książka "Obserwuję Cię"

-