Penélope Cruz i Javier Bardem w polskim zwiastunie do „Wszyscy wiedzą”

Najgorętsza para Hiszpanii znów razem na ekranie! „Wszyscy wiedzą” to najnowszy film dwukrotnego laureata Oscara - Asghara Farhadiego. W produkcji wzięli udział Penélope Cruz i Javier Bardem.


 Festiwal Cinergia zdradza niespodziankę tegorocznej 22. edycji Forum Kina Europejskiego. Jest to pokaz filmu „Wszyscy wiedzą” („Everybody Knows”) psychologicznego thrillera w reżyserii Asghara Farhadiego z Penélope Cruz i Javierem Bardemem w rolach głównych. Film otworzył tegoroczny festiwal w Cannes. Jak podaje portal cinergiafestival.pl projekcja odbędzie się już w sobotę 1 grudnia o godz. 17:30 w kinie Helios Sukcesja.

Muzykę do filmu skomponował Alberto Iglesias, autorem zdjęć jest José Luis Alcaine – stali współpracownicy Pedro Almodóvara. Kostiumy zaprojektowała Sonia Grande, pracująca wcześniej przy takich filmach, jak „O północy w Paryżu” czy „Inni”.

– Po wielu latach nieobecności Laura (Cruz) wraz z dwójką dzieci powraca do rodzinnego miasteczka w Hiszpanii na wesele siostry. Podczas hucznej zabawy spotyka Paco (Bardem), swoją wielką, pierwszą miłość. Przy okazji poszukiwań na jaw wychodzą rodzinne tajemnice, o których wszyscy woleliby zapomnieć. W upalnym, sennym miasteczku pod powierzchnią czai się mrok. Mistrz światowego kina zaprasza nas do kipiącego od emocji labiryntu. Cruz i Bardem stworzyli we „Wszyscy wiedzą” jeden z najwspanialszych duetów w ich karierze. W pełnych namiętności kreacjach tej pary przeszłość spotyka się z teraźniejszością, dawne uczucie przeżywane jest na nowo, a dystans zamienia się w ognistą bliskość. – przedstawia GutekFilm.

Film trafi do polskich kin dzięki Gutek Film 15 lutego.

Oglądanie na ekranie trójkąta Cruz, Bardem i Darín to czysta rozkosz. – Variety

Mając do dyspozycji śmietankę hiszpańskojęzycznych artystów, Asghar Farhadi w historię pełną wątpliwości, wzajemnych oskarżeń i fałszywych tropów wplata miłość, żal, pieniądze i rodzinne niesnaski, komponując z tych elementów pełnokrwisty dramat. – Screendaily

„Wszyscy wiedzą” ma wszystkie elementy najlepszych filmów dwukrotnie nagrodzonego Oscarem Asghara Farhadiego. – The Hollywood Reporter

Poniżej polski zwiastun:

Wpis znaleziono dzięki:

- "Wszyscy wiedzą"

- Penelope Cruz i Javier Bardem

- Film