Polka po włosku. Kasia Smutniak w nowym filmie Paolo Sorrentino „Oni”

Kasia Smutniak zagrała w wielu polskich i zagranicznych produkcjach. Jej serce pozostało jednak we Włoszech, gdzie wciela się w kolejną rolę. Tym razem będziemy mogli podziwiać ją już 28. grudnia w filmie "Oni" Paolo Sorrentino.

Polka po włosku. Kasia Smutniak w nowym filmie Paolo Sorrentino „Oni”.

U Sorrentino mogłabym zagrać cokolwiek – przyznaje szczerze i dodaje, że rola w jego najnowszym filmie to spełnienie jednego z jej największych zawodowych marzeń. Lęk, a zarazem ekscytacja, towarzyszyły Smutniak podczas prób do filmu „Oni”. W filmie kreuje postać Kiry – silnej, niezwykle ambitnej kobiety, która będąc „prawą ręką” Berlusconiego posiada władzę i wpływy. Największą tragedią bohaterki jest świadomość, że „On” nigdy nie obdarzy jej tak szczerym uczuciem, jakim ona darzy jego. Smutniak partneruje rewelacyjnemu Toniemu Servillo („Wielkie piękno”), który zachwyca umiejętnościami aktorskimi, a także wokalnymi i tanecznymi. Polska aktorka również nauczyła się tańczyć do roli.

Polka po włosku. Kasia Smutniak w nowym filmie Paolo Sorrentino „Oni”Foto. Instagram pathefilms

Co ciekawe, Kasia nie zajmuje się tylko aktorstwem. Jest twarzą włoskich perfum Giorgio Armaniego. Aktorstwem na poważnie zajęła się w 2000 roku po roli we włoskiej komedii „Al momento giusto”. Z kolei w polskim kinie zadebiutowała u Janusza Zaorskiego w filmie „Haker”. Jednak dużo ciekawsze propozycje otrzymywała we Włoszech i tam postanowiła kontynuować aktorską karierę. W słonecznej Italii od dobrych kilku lat była rozpoznawana nie tylko dzięki modelingowi oraz reklamom i serialom telewizyjnym, ale też z uwagi na związek z popularnym włoskim aktorem Pietro Taricone, z którym ma córkę. Parę połączyła pasja do X muzy i … lotnictwa. Kasia w wieku 16 lat zdobyła licencję pilota.

Polka po włosku. Kasia Smutniak w nowym filmie Paolo Sorrentino „Oni”Foto. Instagram lasmutniak

Kariera Smutniak nabrała tempa w 2008 roku, a międzynarodowej publiczności dała się poznać po roli w filmie „Pozdrowienia z Paryża” (2010) u boku Johna Travolty i Jonathana Rhys-Meyersa. Kolejne warte uwagi tytuły to „Zapnijcie pasy” (2014) Ferzana Özpetka oraz europejski przebój „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Paolo Genovese. W nadchodzącym roku aktorkę zobaczymy m. in. w polskiej produkcji „Słodki koniec dnia” (Volterra, 2019) w reżyserii Jacka Borcucha, gdzie zagrała córkę Krystyny Jandy.

Polka po włosku. Kasia Smutniak w nowym filmie Paolo Sorrentino „Oni”Foto. Instagram lasmutniak

Kasia Smutniak to laureatka wielu filmowych nagród i wyróżnień, uwielbiana w swojej drugiej ojczyźnie, piękna i delikatna. Świadoma siebie i ról, które wybiera. Świadoma swoich praw i siły, jaką trzeba mieć by walczyć o prawa kobiet. Jako kobieta, matka i osoba publiczna głośno sprzeciwia się sytuacjom, gdy kobiety zajmujące te same stanowiska co mężczyźni otrzymują niższe wynagrodzenie. Gdy są molestowane, a wszyscy dookoła milczą. Jak sama przyznaje robi to nie tylko dla siebie i swoich koleżanek, ale głównie dla swojej 14-letniej dziś córki oraz jej rówieśniczek. Tym bardziej ciekawa jest jej rola w filmie „Oni” Paolo Sorrentino, gdzie jej bohaterka musi się mierzyć z szowinistycznym światem Silvio Berlusconiego i jego świty.