Polski kompozytor zawalczy o nagrodę z Hansem Zimmerem i Nickiem Cave’em

Polacy mają powód do dumy. 19 października startuje prestiżowy International Sound & Film Music Festival w chorwackiej Puli. Obok artystów takich jak Hans Zimmer czy Nick Cave wyróżniony został młody kompozytor - Miro Kępiński.

Miro Kępiński i plakat filmu In This Gray Place. Foto: kayax.pl

Miro Kępiński to jeden z najbardziej utytułowanych kompozytorów młodego pokolenia. Artysta otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Crystal Pine podczas International Sound & Film Music Festival, w kategorii Best Original Score za muzykę do filmu „In This Gray Place”.

Do konkursu zgłoszonych było aż 820 muzyków! Kępiński będzie rywalizował o nagrodę w elitarnym towarzystwie, bo wśród innych artystów znaleźli się np. Jonny Greenwood za „Phantom Thread”, John Williams za „Star Wars, Episode VIII: The Last Jedi”, Nick Cave i Warren Ellis za „Wind River”, Benjamin Wallfisch za „It” oraz Hans Zimmer, Benjamin Wallfisch za „Blade Runner 2049”.

Polski producent zdobył dotychczas szereg nagród, w tym za muzykę do filmu dokumentalnego „The Wounds We Cannot See” (m.in. Best Original Music/Score podczas Los Angeles Independent Film Festival Awards oraz Award of Recognition – Music Score podczas Hollywood International Independent Documentary Awards).
Jako muzyk i kompozytor odpowiada m.in. za projekt Sesilus, Festiwal Kina Niemego czy Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje. Brzmienie jego muzyki to mieszanka minimalizmu z surowością północy oraz słowiańską nutą, a wszystko to zatopione jest w klasycznych brzmieniach.

Miro Kępiński zamieścił komentarz na swoim Facebooku: „Bardzo się cieszę, że moja muzyka staje się coraz bardziej zauważana i doceniana na świecie, a być w towarzystwie tak świetnych kompozytorów jak John Williams czy Hans Zimmer to wielkie wyróżnienie.”

W jury festiwalu zasiądą między innymi: Michael Minkler (m.in. realizator dźwięku do filmu „TRON”, zdobywca Oskarów, 11 nominacji), Robert Townson (prezes Varese Sarabande – jednej z największych wytwórni soundtracków na świecie) czy Randy Thom (odpowiedzialny za dźwięk m.in. do filmów: Star Wars, Indiana Jones, Forrest Gump).

Zobacz zwiastun „In This Gray Place”:

21 października, podczas 19th Annual Polish Film Festival in Los Angeles, odbędzie się pokaz filmu.

Zuzanna Niedzielska/Obcasy.pl

Wpis znaleziono dzięki:

- Miro Kępiński

- International Sound & Film Music Festival

- In This Gray Place