Pożar katedry Notre Dame. Anja Rubik opublikowała wideo uchwycające zdarzenie

Jeden z symboli Paryża stanął wczoraj w ogniu. Nad ranem, około godziny 4 udało się opanować pożar, lecz jego dogaszanie może trwać kilka dni. Na nagraniu Anji Rubik, opublikowanym na Instagramie, widać moment zawalenia się niemal 100 metrowej iglicy.

Foto Instagram personellatraduzione

Wczorajszy wieczór był bardzo przykry dla ludzi na całym świecie. Po godzinie 18:00 wybuchł pożar w słynnej paryskiej katedrze. Strażacy toczyli walkę z pożarem przez kilka godzin i choć początkowo wydawało się, że zostaną tylko zgliszcza, to udało się uratować główną część Notre Dame. Jednak zniszczeniu uległa znaczna ilość dzieł sztuki, które znajdowały się wewnątrz. Świat obiegły wstrząsające nagrania rozpadającej się katedry, a jednym z nich podzieliła się polska modelka, Anja Rubik.

Foto Instagram anja_rubik

Notre Dame w ogniu

W ciągu kilku godzin ogień opanował dużą część świątyni, doprowadzając jednocześnie do zawalenia się mierzącej 97 metrów iglicy. Spaleniu uległ cały dach. Cały świat pogrążony jest w smutku, łącznie z celebrytami. Anja Rubik opublikowała na Instagramie wideo, na którym dokładnie ukazany został moment rozpadającej się iglicy.
„Serce się kraje. Paryż, jestem z Tobą” napisała. Pod wpisem znajdziemy tysiące komentarzy, wyrazy współczucia wyraziła między innymi Joanna Przetakiewicz i Maffashion.

Wpis znaleziono dzięki:

- Notre Dame

- Paryż

- Anja Rubik