Przedwiośnie dla skóry

Okres przesilenia zimowego jest trudny dla całego organizmu, ale także dla skóry. O tym, że trzeba ją pielęgnować przez cały rok nie trzeba nikogo przekonywać.

przedwiosnie dla skory
Zimowa pielęgnacja rządzi się jednak swoimi prawami, ponieważ skóra reaguje zwykle o tej porze roku bardziej intensywnie. Jak zatem zadbać o skórę wiosną?

Ochrona to podstawa!

Im mniej błędów pielęgnacyjnych popełnimy zimą, tym łatwiej będzie przywrócić skórze równowagę na wiosnę. Zimą trzeba pamiętać o najważniejszych zasadach pielęgnacyjnych, ponieważ warunki dla naszej skóry są wyjątkowo niekorzystne: niskie i zmienne temperatury, niska wilgotność, wiatr, mróz, centralnie ogrzewanie, mała aktywność fizyczna. A skóra reaguje natychmiast przesuszeniem i podrażnieniem, poza tym jest szorstka i pozbawiona blasku. Częstą reakcją skóry na tak niekorzystne warunki jest uczucie ściągnięcia.
Działania pielęgnacyjne powinny być kompleksowe i ukierunkowana zarówno na twarz, jak i ciało. Podstawową zasadą jest porządna ochrona skóry twarzy, zwłaszcza przy niskich temperaturach! Bez względu na to, czy mamy cerę normalną, czy wrażliwą, każda powinna być w tym trudnym czasie odżywiana i regenerowana! Zainwestujmy w dobrej jakości kremy ochronne, na rynku jest duży wybór tego typu preparatów także dla cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień – przekonuje Beata Kisielewicz – kosmetyczka z Ambasady Urody PCME z Torunia. To okresem szczególnie trudny dla skór naczyniowych i wrażliwych, które wyjątkowo intensywnie reagują na wszelkie zmiany warunków atmosferycznych. Nasila się zwykle rumień i pękają delikatne naczynka krwionośne. W takich przypadkach pielęgnacja powinna być naprawdę wzmożona z użyciem specjalistycznych preparatów, które pomogą załagodzić skutki zimy.

Kosmetyki pielęgnacyjne z filtrem

Trzeba także zwrócić uwagę, aby kosmetyki pielęgnacyjne miały filtry przeciwsłoneczne. Zimowe słońce, które odbija się od śniegu może być równie niebezpieczne jak to letnie. Stosujmy filtry w codziennej pielęgnacji, a także wtedy kiedy uprawiamy sporty zimowe. Pamiętajmy także o delikatnej, pozbawionej ochrony, skórze pod oczami – dodaje Beata Kisielewicz – w tym celu można użyć specjalnych kremów pod oczy, lub smarować te miejsca kremem ochronnym używanym do twarzy. O kremach z filtrami warto oczywiście pamiętać przez cały rok, wówczas chronimy skórę przed przedwczesnym starzeniem.
Bardzo ważne są także preparaty nawilżające, które pozwolą utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze specjalistycznych zabiegów nawilżających lub zakup maseczki nawilżającej. W ten sposób możemy załagodzić podrażnienia i pozbyć się uczucia napiętej skóry.

Nie zaniedbuj zimą ciała!

Kolejny punkt zimowej pielęgnacji to nasze ciało, które zwykle po zimie jest bardzo przesuszone, co objawia się często zaczerwieniem i swędzeniem. W ramach pielęgnacji, starajmy się raz w tygodniu wykonać peeling całego ciała, aby usunąć zrogowaciały naskórek, wówczas wszelkie aplikowane preparaty będą lepiej spełniały swoją funkcję – przekonuje Beata Kisielewicz. Po każdej kąpieli wklepujmy balsam nawilżająco – odżywczy. Jeśli skóra nadal swędzi warto sięgnąć po specjalistyczne, dermokosmetyki nawilżające do ciała. Dobre salony kosmetyczne oferują szeroka gamę zabiegów, które oprócz właściwości silnie pielęgnacyjnych działają odprężająco. To równie ważne, ponieważ stres widać na naszej skórze!
Pamiętajmy, dobrze chroniona i nawilżona skóra lepiej poradzi sobie z niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi i łatwiej wróci do formy na wiosnę.

Zabiegi na chłodniejsze dni

Stosując wszystkie zasady zimowej pielęgnacji możemy naprawdę wiele zyskać. Warto jednak pamiętać, że zima jest bardzo dobrym okresem na wykonanie niektórych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W okresie kiedy jest niewielkie nasłonecznienie można pomyśleć o usunięciu przebarwień i popękanych naczynek krwionośnych. Można poddać się zabiegom z wykorzystaniem laserów, nieco odmłodzić skórę, poprawić jej ogólny wygląd. Dzięki tak kompleksowych działaniom, na wiosnę będzie o wiele mniej pracy.