Przystanek Woodstock jednym z najpopularniejszych festiwali świata

Przystanek Woodstock znalazł się na trzecim miejscu w rankingu Music Festival Wizard w kategorii festiwale Europejskie i na pierwszym miejscu wśród festiwali organizowanych w Europie Środkowej.

Przystanek Woodstock jednym z najpopularniejszych festiwali świata/ Fot. Lucyna Lewandowska

Festiwal Przystanek Woodstock został uznany za jeden z najpopularniejszych festiwali w Europie. Specjaliści wyłonili 150 najlepszych imprez muzycznych świata spośród 750 festiwali opisanych na portalu Music Festival Wizard.

Międzynarodowy ranking podzielony jest obecnie na trzy kategorie geograficzne:

• festiwale odbywające się w Ameryce Północnej

• festiwale europejskie

• festiwale brytyjskie.

Który festiwal uplasował się na czele rankingu, i w której kategorii?

Wśród festiwali brytyjskich na czele rankingu uplasował się festiwal Glastonbury, wśród festiwali amerykańskich najlepszy jest Summerfest 2017, a w Europie prowadzi Lollapalooza Berlin. W kategorii festiwali europejskich znalazł się jeszcze jeden polski festiwal – odbywający się w Gdyni festiwal Open’er .

W oddzielnym rankingu imprez muzycznych organizowanych w Europie Środkowej, dominują polskie festiwale, bo oprócz Przystanku Woodstock i festiwalu Open’er znalazły się tam festiwale Off i Kraków Live.

Kryterium wyboru festiwali

Kryterium wyboru festiwali było zainteresowanie fanów muzyki odwiedzających stronę internetową. Autorzy listy zbierali dane na podstawie 2,000,000 odwiedzin ich portalu na przestrzeni 11 miesięcy, od Stycznia 2017 do Listopada 2018.

Music Festiwal Wizard to międzynarodowy portal zbierający informacje o festiwalach muzycznych, dostarczający informacji na temat dat, lokalizacji, oraz artystów występujących na festiwalach na całym świecie. Portal został założony w USA w 2009 roku przez entuzjastów festiwali muzycznych, którzy chcieli zebrać w jednym miejscu jak najwięcej informacji o wydarzeniach z całego świata.

Przystanek Woodstock

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Na 4 scenach zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpili m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Qemists, Nothing But Thieves, Michał Urbaniak & Urbanator, Slaves, Prong, Wilki, The Bloody Beetroots, Łąki Łan, Dub Inc., Mando Diao, Clock Machine, Frank Turner & The Sleeping Souls, Annisokay, House Of Pain, Speaker First, Counterfeit, Wojciech Mazolewski Quintet, Piotr Bukartyk oraz New Model Army.

Akademia Sztuk Przepięknych – kto się zjawił?

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbyły się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Z Woodstockowiczami spotkali się m.in. Robert Biedroń, Maciej Orłoś, Gen. Mirosław Różański, dr Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich, sędzia Jarosław Gwizdak oraz Bartłomiej Topa. Uczestnicy Festiwalu brali udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażowali się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentowały się także liczne organizacje pożytku publicznego oraz realizowana była cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizator imprezy

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Wpis znaleziono dzięki:

- Festiwal

- Woodstock

- WOŚP