Pszczelarz z Sindżaru. Mikhail Dunya

Ta książka to prawdziwa historia pszczelarza ratującego kobiety porwane przez ISIS. Premiera już 30 stycznia 2019r.

Pszczelarz z Sindżaru. Mikhail Dunya

Od 2014 roku ISIS terroryzuje Sindżar, pustynny region w Iraku zamieszkany przez kilkadziesiąt tysięcy jezydów. Mężczyźni, którzy odmawiają przejścia na islam, są zabijani, a kobiety sprzedawane w niewolę. Dunya Mikhail dotarła do irakijskiego pszczelarza Abudllaha Shrema, który wraz z siatką przemytników ratuje porwane kobiety. Rozmawia z nim, poznaje szczegóły prowadzonych akcji ratunkowych. A co najważniejsze, oddaje również głos samym porwanym kobietom, dzięki czemu poznajemy ich relacje i emocje.
To nie jest wyłącznie książka o cierpieniu porwanych kobiet, chociaż każda opisana tu historia jest wstrząsająca. To książka o nadziei i człowieczeństwie. To książka, która jest dowodem, że z każdym złem można walczyć. Brzmi jak opis poruszającej powieści. Ale to wszystko wydarzyło się naprawdę.
Bohater książki odpowiada: „Ja miałem obsesję na punkcie pszczół, ale od kiedy pojawiły się problemy z Daeszem, zająłem się czym innym. Moim codziennym zmartwieniem jest teraz ratowanie porwanych z rąk tych barbarzyńców”.