Rafael Santandreu „Być szczęśliwym na Alasce”

W obecnych czasach, z powodu panujących nerwic, tylko 20 procent osób można uznać za osoby zdrowe i stabilne emocjonalnie. Człowiek jest zakładnikiem okoliczności zewnętrznych. Rafael Santandreu, znany hiszpański psychoterapeuta, udowadnia, że szczęście jest w głowie każdego z nas, a nie w wygodzie ani statusie. Premiera książki „Być szczęśliwym na Alasce” już 24 stycznia.

Rafael Santandreu „Być szczęśliwym na Alasce”

Kiedy człowieka spotyka coś nieprzyjemnego i czuje się źle, to nie z powodu przykrości jako takiej, ale przez to, co mówi sobie, kiedy natyka się na przeciwności. Zdaniem Rafaela Santandreu wszystko tkwi w umyśle. Może on być naszym najlepszym przyjacielem albo najgorszym wrogiem. Hiszpański psychoterapeuta wskazuje, jaka postawa wewnętrzna sprzyja uzyskiwaniu satysfakcji z życia praktycznie niezależnie od niesprzyjających okoliczności. Autor pokazuje, że człowiek jest stworzony do bycia szczęśliwym w każdych warunkach i udowadnia, że ludzie są słabi z powodu wysokich wymagań i silni dzięki wyrzeczeniom.

Rafael Santandreu, bazując na najnowszych trendach w psychologii, przedstawia drogę do osiągnięcia równowagi wewnętrznej i czerpania radości z życia poprzez wyzbycie się wygórowanych potrzeb: bezpieczeństwa ekonomicznego, uznania, towarzystwa innych, wygody, spokoju. Miarkowanie potrzeb, nie tylko materialnych, ale i emocjonalnych, stanowi, według autora, klucz do szczęścia, a nadmierne oczekiwania i „dramatyzowanie” to źródło lęków, neuroz, nałogów i konfliktów.

Rafael Santandreu „Być szczęśliwym na Alasce”

Jak kształtować siłę emocjonalną? Gdzie jest klucz do pokonania każdego strachu, kompleksu, złego samopoczucia psychicznego? Autor w książce „Być szczęśliwym na Alasce” rozprawia się z błędnym przekonaniem, że szczęście leży na zewnątrz. Pokazuje, jak skutecznie można zaprogramować swój umysł, aby stał sprzymierzeńcem na drodze do osiągnięcia szczęścia. A osoby szczęśliwe dysponują o wiele większymi możliwościami, bo po prostu mają odwagę do działania, podczas gdy większość zniechęca się nawet błahostkami.

Rafael Santandreu

hiszpański psychoterapeuta, autor bestsellerowych książek „Twój umysł na detoksie oraz „Okulary szczęścia” opublikowanych również przez wydawnictwo MUZA. Autorytet często występującym w radiu i telewizji. Urodził się i mieszka w Barcelonie, którą uważa za jedno z najpiękniejszych miast na świecie.

Wpis znaleziono dzięki:

- Rafael Santandreu

- „Być szczęśliwym na Alasce”

- Nowości książkowe