S.E. HInton. Outsiderzy

„Outsiderzy”, uniwersalna, klasyczna opowieść, która zrewolucjonizowała gatunek young adult.

Susan Eloise Hinton stworzyła ją w wieku 16 lat, a od ponad pół wieku jej dzieło jest źródłem inspiracji i symbolem buntu dla młodych ludzi. Swego czasu była nawet głosem pokolenia, współcześnie również budzi kontrowersje. Brutalnie szczera i autentyczna. Porównywana z Buszującym w zbożu – nie ustępuje mu ani na krok! Nigdzie nie jest dobrze i wszystkich coś gryzie. Dzięki temu wiemy, że żyjemy naprawdę.

Ta amerykańska młodzieżowa powieść na miarę Buszującego w zbożu Salingera została napisana przez autorkę w wieku szesnastu lat i do dziś jest jedną z najchętniej czytanych lektur szkolnych w Stanach Zjednoczonych.

Outsiderzy opowiadają historię rywalizacji dwóch młodzieżowych gangów wywodzących się z odmiennych klas społecznych. Poruszające losy dzieci ulicy uczą wartości i przyjaźni, ale także prowokują do refleksji nad społeczną sprawiedliwością – dlatego sięgają po nie zarówno młodzi jak i dojrzali czytelnicy.

Nowe wydanie tej nieprzemijającej klasyki, będącej również inspiracją kultowej filmowej adaptacji Francisa Coppoli z lat 80., przypomina polskim czytelnikom bohaterów, z którymi żal się rozstawać nawet na ostatnich stronach.

Wpis znaleziono dzięki:

- S.E. HInton. Outsiderzy

- Adaptacja Francisa Coppoli

- Susan Eloise Hinton