Snobistyczna Defilada Rass

snobistyczna defilada rass5

Snob Parade, to najnowsza kolekcja Kasi Rass, zaprezentowana została 15 października w mrocznych i chłodnych wnętrzach dawnego zabytkowego zakładu przemysłowego „Norblin” przy Żelaznej 51.

Główną inspiracją w tworzeniu kolekcji była nowoczesna kobieta, twardo stąpająca po ziemi, wrażliwa, ale nie romantyczna, świadoma że świat idzie do przodu, aktywna zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Sama kieruje swoim wizerunkiem, jest niezwykle ambitna i atrakcyjna, wie czego chce, musi być zawsze o krok do przodu. Snobowanie wg Rass nie musi być zjawiskiem permanentnie negatywnym, projektantka uważa że dla wielu ludzi jest to sposób na życie, bardzo popularny wśród licznych społeczności i kultur. Snobizm w jej kolekcji ma być instynktem perfekcji, odwzajemnionym uczuciem do tego co lepsze. Wg projektantki snobizm jest w każdym, każdy ma słabość do posiadania upragnionych przedmiotów.

snobistyczna defilada rass snobistyczna defilada rass2

Specyficzny styl kolekcji sprawia wrażenie trochę wyrachowanej i niedostępnej dla typowego odbiorcy. Zaprezentowana kolekcja, wyróżniała się przede wszystkim nietypowym traktowaniem klasycznych form ubioru. Wysokogatunkowe metalizujące żakardy w kolorze czekoladowego brązu, fioletu i czerni, fakturalne szare wełny oraz stonowana, ciemna kolorystyka tkanin pomogły niewątpliwie autorce w urzeczywistnieniu symboliki kolekcji. Widzów szczególnie zachwyciły czarne grube wełniane płaszcze o futurystycznej prostej formie, szare wyważone w kroju minimalistyczne sukienki oraz spódnice w kształcie klosza. Srebrzyste zamki błyskawiczne posłużyły projektantce do stworzenia ciekawych multiplikacji, które podkreśliły charakter całej prezentacji. Przylegające, nabłyszczone włosy, ciemne makijaże doskonale współgrały z ubraniami Rass. Projektantka zaskoczyła gości niekonwencjonalnym podejściem do obuwia, które całkowicie zasłoniła czarnymi rajstopami, monumentalizując postacie modelek.

snobistyczna defilada rass3 snobistyczna defilada rass4

Całe parada utrzymana była w duchu nowoczesnego, ascetycznego show, finał pokazu zwieńczył swoją obecnością na wybiegu w roli modela Żora Korojlow. Po pokazie na deser dla gości zagrał alternatywny zespół Sorry Boys, którego wokalistka – Izabela Komoszyńska wprawiła gości w tajemniczy i niezapomniany nastrój.
Pokaz odbył dzięki współpracy z Agencją PR Run One”s Rhymes i Sagapo Creations.
Bio:
Kasia Rass urodziła się w 1977 roku, w Pruszkowie. Swoją największą pasję, którą jest moda rozwijała rysując od najmłodszych lat. Przez rok uczęszczała na zajęcia do pracowni rzeźbiarskiej prof. Jana Kucza, na Wydziale Rzeźby na warszawskiej ASP. Studia skończyła na łódzkiej ASP, a jej kolekcja dyplomowa „Światło i Cień” była pokazywana na wielu wystawach, pokazach, otrzymała wiele nagród oraz została uznana za najlepszą kolekcję dyplomową X-lecia podczas Gali prof. Barbary Hanuszkiewicz w 2004 roku. W 2006 roku dostała się do finałowej piątki międzynarodowego konkursu GEN ART, podczas którego zaprezentowała swoją kolekcję na pokazie w Hammerstein Ballroom na nowojorskim Manhattanie. Diane Von Fustenberg, jurorka, projektantka i szefowa Amerykańskiej Izby Mody (CFDA) zwróciła szczególną uwagę na prace polskiej projektantki. Kilka swoich projektów sprzedała jednemu z japońskich domów mody. Ostatnia kolekcja na sezon wiosna-lato 2007 nosiła tytuł „Retrospekcja”. Projektantka specjalizuje się również w grafice żurnalowej. Ubrania zaprojektowane przez Rass można zakupić w butiku YPDF w warszawskiej Promenadzie, ekskluzywnym butiku internetowym SaltandPepper oraz bezpośrednio od projektantki.
fot. Bartek Wardziak