Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – będzie rekord?

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 27. to już dziś. Bądźcie z Jurkiem i nami!

Co roku finał WOŚP budzi wiele emocji. Ma on wielu zwolenników a nazwisko Owsiak jest dobrze znane każdemu Polakowi. W tym roku całe wydarzenie odbędzie się 13 stycznia. Całość będzie emitowana w bezpośredniej transmisji telewizyjnej. W kilku blokach rozmieszczonych w ciągu całego dnia będzie pokazywana zbiórka. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie.

Standardowo o godzinie 20 odbędzie się „Światełko do Nieba”. To wyjątkowy moment, w którym każdy proszony jest o wysłanie symbolicznego światełka w kierunku nieba. Może to być np. zapałka, zapalniczka, świeczka.

Co roku występujący artyści nie pobierają honorariów, a wszystko odbywa się charytatywnie. Gwiazdy bardzo chętnie angażują się w pomoc i wystawiają ciekawe artykuły na aukcje. Często są to ubrania, rzeczy osobiste, a nawet popularne stało się licytowanie spędzenia czasu z konkretną gwiazdą. Wszystkie pieniądze zbierane są na pomoc dzieciom i zakup nowego sprzętu. W ciągu 27. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln PLN.

Wesprzyj tę fantastyczną akcję!

 

Trzymamy kciuki by tegoroczna suma pobiła tę z 2018!

Wpis znaleziono dzięki:

- WOŚP

- Jurek Owsiak

- Rekordowe sumy