Will Smith gospodarzem nowego dokumentu

Will Smith będzie narratorem 10-odcinkowej serii dokumentalnej, której reżyserem jest Darren Aronofsky, a producentem uhonorowana wieloma nagrodami Jane Root. Seria dokumentalna wyprodukowana przez spółki Nutopia i Protozoa Pictures to produkcja przyrodniczo-naukowa w zupełnie nowej odsłonie. W kolejnych odcinkach prowadzący program Will Smith zabierze widzów w niezwykłą podróż po 45 krajach, sześciu kontynentach i kosmosie.

Will Smith gospodarzem dokumentu „Była sobie planeta”

Przedstawiciele National Geographic ogłosili, że nominowany do Nagrody Akademii Filmowej aktor Will Smith będzie gospodarzem nowej 10-odcinkowej serii dokumentalnej zatytułowanej „Była sobie planeta”,  której reżyserem jest nominowany do Oskara Darren Aronofsky, a producentem wyróżniona wieloma nagrodami Jane Root

Will Smith zamieścił na Facebooku oficjalny komunikat w tej sprawie wraz z krótkim teaserem. W dokumentalnej serii aktor zabierze widzów w pełną emocji i zagadek podróż po naszej planecie i przestrzeni kosmicznej, aby przekonać wszystkich, że nasz glob jest miejscem jedynym w swoim rodzaju. Światowa premiera serii odbędzie się w marcu 2018 roku na antenie National Geographic w 172 krajach i 43 wersjach językowych.

O czym jest seria?

Seria  przedstawia niezwykłą historię Ziemi – naszej niezwykle zróżnicowanej planety, której wszystkie części są ze sobą połączone. Jej twórcy spróbują odpowiedzieć na pytanie, co sprawia, że jest ona wyjątkowa, i dlaczego, w przeciwieństwie do wielu niegościnnych zakątków kosmosu, rozwinęło się na niej życie. W kolejnych odcinkach pojawią się goście specjalni – słynni astronauci, którzy postrzegają Ziemię jako element wszechświata i odzwierciedlenie praw nauki. Każdy z nich podzieli się z widzami swoimi przemyśleniami i opowie, jak zapamiętał naszą planetę widzianą z kosmosu.

Popularny na całym świecie aktor Will Smith oraz grupa słynnych astronautów, którzy odwiedzili przestrzeń kosmiczną wspólnie opowiedzą nam niezwykłe historie o naszym złożonym świecie” – powiedział z kolei Tim Pastore, prezes ds. produkcji i programów własnych National Geographic. „Niekonwencjonalne ujęcie tematu, które jest znakiem firmowym Aronofsky’ego i Root, sprawi, że seria Była sobie planeta będzie nie tylko ucztą dla oczu, ale także niezwykle uczącym doświadczeniem. Pokażemy życie w mikroskopijnej formie i bezkres wszechświata, aby nasi widzowie zobaczyli naszą planetę w całej jej okazałości i zachwycili się nią” – dodał.

„Chcemy stworzyć serię popularnonaukową, jakiej jeszcze nie było i pokazać widzom widowiskowe zdjęcia, jakich nigdy wcześniej nie mieli okazji oglądać” – podkreśla Root. „Wyjaśnimy prawa nauki, rządzące naszą wspaniałą planetą i przedstawimy wątki, które uczą, bawią i skłaniają do myślenia. Bardzo cieszę się, że w realizacji tego zadania będzie pomagać mi reżyser-wizjoner Darren Aronofsky, jego wspólnicy ze spółki Protozoa Pictures, wspaniały Will Smith i zespół legendarnych astronautów” – dodała.

Will Smith

Aktor, producent i muzyk, dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej i laureat nagrody Grammy. Will Smith odnosi sukcesy w filmie, telewizji i nagrywa płyty, które zyskują miano platynowych.

Jego bogata filmografia obejmuje takie tytuły, jak głośne dramaty biograficzne „Ali”, „W pogoni za szczęściem” czy „Wstrząs”. Will Smith wystąpił także w wielu kasowych przebojach, m.in. takich produkcjach, jak „Hitch: najlepszy doradca przeciętnego faceta”, „Jestem legendą”, „Ja, robot”, „Dzień Niepodległości”, „Faceci w czerni I, II i III”, „Legion samobójców” oraz filmie „Ukryte piękno”, który miał niedawno swoją premierę.

Will Smith rozpoczął swoją karierę jako muzyk, którego płyty sprzedawały się na całym świecie w wielomilionowych nakładach. W telewizji zadebiutował rolą w popularnym serialu „Bajer z Bel Air”. W 1998 roku wspólnie ze wspólnikiem – Jamesem Lassiterem – założył spółkę produkcyjną Overbrook Entertainment, która ma na swoim koncie wiele głośnych produkcji telewizyjnych i kinowych.

Wpis znaleziono dzięki:

- Will Smith

- Była sobie planeta

- National Geographic