Wizyta u lekarza bez kolejki? To możliwe!

W okresie jesienno-zimowym umówienie się na wizytę lekarską w dogodnym dla nas terminie graniczy z cudem. Mamy jednak na to sposób!

Wizyta u lekarza bez kolejki? To możliwe!

Najgorzej zimą

Zima jest okresem zwiększonego ruchu w przychodniach zdrowia. Na grypę i choroby grypopodobne zachorowało już 21% więcej osób niż w sezonie poprzednim (1 362 550 osób). Nie chorujemy jednak tylko na grypę czy anginę, ale dokuczają nam inne choroby, które nasilają się właśnie o tej porze roku. Wzmożona liczba wizyt u lekarzy w przychodniach czy szpitalach jest często powodem odległych terminów wizyt lekarskich. Uniknięcie kolejek jest możliwe. Korzystając z Gabinetu drWidget, dzięki interaktywnemu grafikowi wizyt, obszernej bibliotece gotowych formularzy oraz szybkiemu dostępowi do wszystkich danych o pacjencie lekarz może zyskać nawet 10 minut podczas pojedynczej wizyty!

Specjalne oprogramowanie

Postęp technologiczny, który dokonuje się w ostatnich latach i związana z nim cyfryzacja służby zdrowia pozwalają przede wszystkim na oszczędność czasu pacjentów, jak i lekarzy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników służby zdrowia stworzone zostało oprogramowanie, którego celem jest wsparcie lekarzy w codziennej pracy. Z jego pomocą mogą oni przechowywać wyniki i dane pacjentów w jednym miejscu. Na platformie znajdują się bazy jednostek chorobowych, leków i procedur. Lekarze korzystający z platformy mają możliwość wystawiania e-recept, e-skierowań oraz e-zwolnień.

Wykorzystywanie nowych technologii pozwala w znaczący sposób zaoszczędzić czas lekarzy. Docelowo wpływa to na podnoszenie jakości ich pracy. Gabinet drWidget to oprogramowanie, które umożliwia nowoczesne zarządzanie przychodnią lub indywidualnym gabinetem, daje dostęp do baz informacji ułatwiających codzienną pracę oraz spełnia wszystkie ustawowe wymogi, dotyczące Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. To pierwszy program gabinetowy w Polsce, który jest całkowicie bezpłatny, dostępny online oraz umożliwia wystawianie e-zwolnień. Wykorzystanie oprogramowania w widoczny sposób wpłynie na usprawnienie funkcjonowania przychodni – mówi Łukasz Kamiński, dyrektor zarządzający LekSeek Polska.

Więcej czasu dla pacjenta

Korzystanie z narzędzi online przez lekarza pozwala skrócić czas na biurokrację i skupić się na pacjencie i jego potrzebach. Lekarz może w szybki i łatwy sposób wystawić e-zwolnienie czy e-zalecenia. Wszystkie dane pacjenta wypełniają się automatycznie. Lekarze mogą korzystać z przygotowanych specjalnie szablonów. W programie dostępna jest też Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób ICD-10, ułatwiająca uzupełnienie w dokumentach objawów i zaleceń.

Takie narzędzie to w pewnym sensie asystent lekarza: kompetentny i pomocny. Szczególnie teraz jest dobry moment, aby korzystać z takich oprogramowań. W okresie zimowym kolejki do lekarzy są coraz dłuższe, a jak wynika z raportu „E-zdrowie oczami Polaków”, średnio lekarz podczas wizyty poświęca na biurokrację 16 minut. Oznacza to, że na zbadanie pacjenta pozostają mu ok. 4 minuty, dlatego też liczy się każda zaoszczędzona w tym przypadku chwila – dodaje ekspert.

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Szpital

- Wizyta lekarska

- Kolejki