Zawróceni znad krawędzi śmierci przez fundację – historia Jarka

21 grudnia 2016 roku do biura Fundacji „Znajdź Pomoc” zgłosiła się Agnieszka Orłowska, której mąż zachorował na chłoniaka Burkitta. To był początek walki w której znaleźli się całkiem sami. Ale czy na pewno?

Wstań na nogi z fundacją – historia Jarka

Na samym początku choroby, w 2015 roku, Jarek przeszedł ciężkie leczenie, zakończone sukcesem. Niestety, pół roku później nastąpiło zaostrzenie choroby – wysoka gorączka, zapalenie opon mózgowych. Mimo leczenia, stan Jarka się pogarszał. Pojawiły się poważne komplikacje neurologiczne – w grudniu tego samego roku Jarek przestał jeść, chodzić, lekarze w żaden sposób nie potrafili zdiagnozować przyczyny pogarszającego się stanu zdrowia oraz zatrzymać postępu choroby. Jarek był odsyłany ze szpitala do szpitala, w związku z kolejnymi problemami, których doświadczał. Ostatnia diagnoza: uogólniony zanik mózgu. Jarek został wypisany ze szpitala, skierowany do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wiązownej, w którym przebywał ponad rok.

Moment zwrotny

Od momentu, gdy Agnieszka zgłosiła się do Fundacji „Znajdź Pomoc”, minęły niecałe dwa miesiące – 18 lutego 2017 roku Jarek wrócił do domu!

W krótkim odstępie czasu, w dodatku w okresie okołoświątecznym, Fundacja zorganizowała dla Jarka kompleksowe wsparcie: transport medyczny, opiekę lekarską, rehabilitanta, hospicjum domowe, zakup sprzętu. Dodatkowo pracownicy Fundacji skontaktowali się z około 1300 darczyńcami indywidualnymi oraz partnerami biznesowymi, którzy wpłacili na subkonto Jarka w bardzo krótkim czasie 80 tysięcy złotych.

Mimo że Jarek nadal leży sparaliżowany, jest wśród swoich bliskich, a to co napawa nadzieją, to fakt, że reaguje na coraz więcej bodźców, a mała Maja, jego córka, ma tatę w domu!

Marzenia się spełniają

Historia Jarka i Agnieszki pokazuje nam, że rzeczy niemożliwe stają się możliwe – od marzenia do jego realizacji. Jednak do tego potrzebna jest Państwa pomoc. Fundacja, jako jedna z nielicznych, nie pobiera żadnych opłat od środków zebranych dla swoich Podopiecznych. Oznacza to, że musi ze środków własnych finansować specjalistów obsługujących sprawy Podopiecznych, księgową, która rozlicza subkonta, koszty transportu i wysyłek darów rzeczowych Podopiecznym oraz wiele, wiele innych.

https://www.youtube.com/watch?v=pIBP8u2qE94

W związku z tym gorąco zachęcamy Państwa do przekazywania 1% podatku na rzecz Fundacji „Znajdź Pomoc”.