Wzruszające pożegnanie The Cranberries

Irlandzka grupa żegna się z fanami albumem oraz ostatnim teledyskiem.

Foto. Facebook @TheCranberries

Zespół The Cranberries, popularny zwłaszcza w latach 90-tych, przygotował album, na którym znalazły się ostatnie wokale zmarłej tragicznie w styczniu 2018 roku wokalistki i liderki bandu – Dolores O’Riordan. Tej ósmej i jednocześnie ostatniej płyty „In The End” nie da się słuchać bez wzruszenia. „Świadomość, że słuchamy materiału naznaczonego tragiczną śmiercią jednej z najbardziej oryginalnych rockowych wokalistek na świecie może być dla niektórych z miłośników jej twórczości wręcz bardzo mocnym, intensywnym emocjonalnie przeżyciem. Wystarczy jednak pomyśleć, że ten krążek jest muzycznym hołdem dla Dolores, a wówczas obcowanie z dźwiękami z „In The End” stanie się nie tylko poruszającą, ale również fascynującą i finałową już niestety podróżą w krainę dźwięków irlandzkiego zespołu i jego niezwykłej wokalistki.” – podsumowuje portal CGM.pl

Po śmierci wokalistki zespół oficjalnie zakończył swoją działalność, jednak w ubiegłym roku pojawił się pomysł, aby do zarejestrowanych już ostatnich śladów wokalu Dolores muzycy dograli muzykę. Po miesiącach pracy w studio udało się przekształcić nagrania piosenkarki. I tak 15 stycznia w pierwszą rocznicę jej śmierci opublikowano utwór „All Over Now”.

Obecnie zespół prezentuje ostatni animowany klip – „Wake Me When It’s Over”. W Polsce utwór przez dwa tygodnie okupował szczyt listy radiowej Trójki (obecnie na miejscu ósmym).

Wpis znaleziono dzięki:

- The Cranberries

- In The End

- Muzyka