Zapadł wyrok. Doda znieważyła funkcjonariuszy

Zgodnie z decyzją sądu, Dorota Rabczewska znieważyła policjantów. Złożona apelacja została oddalona. Warszawski Sąd Okręgowy uznał winę piosenkarki

Dorota Rabczewska Fot. Instagram dodaqueen

Sprawa dotyczy zdarzenia z 2013 roku. Wtedy to piosenkarka wraz z koleżanką zakłóciły ciszę nocną, co poskutkowało wezwaniem policji przez sąsiadów. Funkcjonariusze po pojawieniu się na miejscu chcieli wylegitymować sprawczynie.
Kobiety ich zaatakowały, używając przy tym niecenzuralnych wyrażeń, a gwiazda uderzyła jednego z policjantów torebką w plecy. Akt oskarżenia został skierowany w lutym 2014 roku. Kobietom groziła kara do 3 lat więzienia.
W lipcu 2018 roku Sąd Rejonowy Warszawa- Mokotów uniewinnił Dodę od zarzutu naruszenia nietykalności policjanta. Sprawa znieważenia została warunkowo umorzona na rok. Prawnicy złożyli apelację w celu całkowitego uniewinnienia, którą Sąd Okręgowy odrzucił. Obrońcy przekonywali, że piosenkarka była w tej całej sytuacji ofiarą, a czynności wykonywane przez funkcjonariuszy były bezprawne. Sąd ogłosił, że piosenkarka musi ponieść koszt rozprawy w wysokości 150 zł.
Podczas ogłoszenia wyroku zainteresowanej oraz jej obrońcy nie było na sali rozpraw.

Dorota Rabczewska Fot. Instagram dodaqueen