„Zawsze warto” – Julia Wieniawa o najnowszej produkcji

Julia Wieniawa to aktorka, która podbiła serca widzów m.in.: rolą w serialu "Rodzinka.pl". Jej kariera nabrała tempa i młoda artystka realizuje coraz więcej projektów muzycznych i aktorskich. Jaka będzie jej następna rola?

„Zawsze warto” – Julia Wieniawa o najnowszej produkcji. Foto. Instagram juliawieniawa

Wiosną tego roku na ekranach telewizji ma pojawić się nowy serial o tytule „Zawsze warto”. Historia będzie opierać się ma na losach trzech kobiet, które posiadają inne charaktery, ale jednak coś je połączy. Głównymi bohaterkami produkcji okazały się być Weronika Rosati, Katarzyna Zielińska i Julia Wieniawa.
Młoda aktorka nie ma jeszcze na swoim koncie wiele ról, jednak te dotychczasowe przyniosły jej sympatię widzów i rozpoznawalność. W „Zawsze warto” wcieli się w postać Ady – wychowanej w domu dziecka dziewczyny z problemami i burzliwą historią.

„Gram postać Ady. Jest to 22-letnia dziewczyna. Poznajemy ją w kulminacyjnym punkcie jej życia, gdzie ona chce wreszcie wyjść na prostą i zmienić parę spraw, ponieważ od samego początku nie miała lekko. Wychowywała się w domu dziecka, następnie w bardzo młodym wieku zaszła w ciążę, mąż ją zostawił z długami i nagle poszedł w siną dal, więc w pewnym momencie nie miała nawet pieniędzy, żeby jakkolwiek się utrzymać. W konsekwencji jej dziecko zabrano do rodziny zastępczej i została z niczym. W końcu sytuacja zmusiła ją do tego, żeby została call girl. To jest cały background tej postaci” – mówi agencji Newseria Julia Wieniawa.

Aktorka przyznaje, że jej bohaterka ma zupełnie inne wartości i cechy charakteru niż ona prywatnie. Musiała zatem wykreować jej postać od początku do końca. Dziewczyna przyznaje, że pomogły jej w tym wnikliwe obserwacje otoczenia, zachowań ludzkich i znajomości osób z różnych grup społecznych. Wieniawa podzieliła się opinią, że jest to jedna z jej najciekawszych ról pod względem psychologicznym. Musiała przygotować się do zagrania Ady, żeby móc uchwycić najciekawsze cechy i zachowania tej postaci.
Jej losy skrzyżują się z pozostałymi dwiema postaciami, granymi przez Weronikę Rosati i Katarzynę Zielińską. Podobno ma do tego doprowadzić pewna sytuacja, która zbliży wszystkie bohaterki.