Żywa czy sztuczna – jaką choinkę wybrać

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a ty nie wiesz czy kupić żywą czy sztuczną choinkę? 

Zastanawiasz się, która z nich będzie bezpieczniejszym wyborem dla dzieci, albo po prostu która z nich lepiej się prezentuje?  W niniejszym artykule podpowiemy, jakie są wady i zalety obu choinek.
Choinka to symbol świąt Bożego Narodzenia. Dlatego nikt nie wyobraża sobie spędzania tego czasu bez świątecznego drzewka. Pytanie jednak, jaka będzie lepsza – sztuczna czy żywa?

Sztuczna choinka – zalety

Obecnie sztuczne choinki są niemal nie do odróżnienia od tych żywych. Ich gałązki są nie tylko estetycznie wykonane, ale i dopracowane w najdrobniejszym szczególe.  Dlatego posiadają różne kształty, długości, kolory, a przy tym wyglądają jakby wyrastały im nowe igiełki. Oprócz tego, taką choinkę możemy nabyć praktycznie w dowolnym gatunku.
Ogromną zaletą sztucznych choinek jest to, że nie tracą swojego blasku przez całe święta. Nie szarzeją, nie oklapują i nie tracą igieł – dzięki czemu nie trzeba po nich co chwilę sprzątać. Jeszcze przez długi czas prezentują się równie pięknie co w dniu zakupu. Poza tym nie są kłujące, co jest szczególnie istotne jeśli posiadamy dzieci. W tym wypadku nawet maluchy mogą uczestniczyć w przyozdabianiu drzewka.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, sztuczne choinki nie tracą swojego blasku jeszcze przez wiele lat po zakupie. Jest to duża oszczędność zważając na to, że przecież co roku potrzebujemy drzewka. Dobrej jakości sztuczne choinki, wykonane estetycznie i z najwyższą starannością, stają się ozdobą drogich hoteli, restauracji, butików i gustownie urządzonych mieszkań. Ich bogaty wybór można znaleźć pod adresem: http://www.e-choinki.pl

Sztuczne choinki – wady

Wadą sztucznej choinki jest niewątpliwie to, że nie pachnie, choć niektóre osoby brak intensywnego zapachu postrzegają z kolei jako zaletę. Obecnie, wysokiej jakości sztuczne odpowiedniki nie różnią się w pozostałych aspektach od żywych odpowiedników.

Żywa choinka – zalety

Największą zaletą żywej choinki jest niewątpliwie to, że jest… żywa. Dzięki temu w całym domu może roztaczać się zapach lasu. Jednak aby faktycznie tak było, musimy wybrać odpowiedni jej gatunek np. świerk, bowiem niektóre gatunki nie wydzielają zapachów lub są one niewyczuwalne. Dlatego jeżeli zależy nam na tym aspekcie, warto dopytać sprzedawcy o odpowiednią odmianę drzewka.
Żywa choinka kojarzy się ze świętami i dla wielu jest nie do zastąpienia przez sztuczny odpowiednik. Zakupiona na dzień lub dwa przed świętami będzie zachwycać swoją urodą i majestatem. Dobrym pomysłem na wydłużenie okresu żywotności choinki, zwłaszcza jeśli będzie stała w ciepłym pomieszczeniu, jest zakup drzewka w doniczce. Poza tym, wtedy zakupu możemy dokonać znacznie wcześniej, a nie w ostatniej chwili, gdy jest dużo prac przedświątecznych.

Żywa choinka – wady

Wadą żywych choinek jest to, że dość szybko tracą swój atrakcyjny wygląd. Jeżeli uda nam się kupić taką, która tego samego dnia była cięta, wówczas posłuży nam dłużej. W praktyce zdarza się to jednak rzadko. Choinki w wielu przypadkach zalegają w magazynach, albo co gorsze, w ciepłych sklepach, co sprawia, że szybko usychają. Dlatego warto kupować je u sprzedawców, którzy trzymają je na zewnątrz.

Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Żywa choinka

- Sztuczna choinka

- Wady i zalety choinek