skóra atopowa jak dbać?

  • Autor
    Odp.
  • Karolcia82
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    jak dbać skórę atopową? kosmetyki? mażci,żele itp.
    co jest skuteczne, sprawdzone, nie podrażnia itp.

    Sonic
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    ja używam kosmetyków AA przeznaczonych dla skóry atopowej – są delikatne i nie podrażniają. Ale może najpierw powinnaż wybrać się do dermatologa?

    Angelika88
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Też doradzam wizytę u specjalisty, wtedy taka pielęgnacja może znacznie poprawić kondycję skóry.

    Karolcia82
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    dzięki serdeczne, przetestowałam juz wielu dermatologów ale słysze lakoniczne odpowiedzi, a moja była wykladowczyni nomen omen kosmetyczka poleciła mi ustrojswo niezgodne z azs…no nic chyba czeka mnie dalsza pielgrzymka po dermatologach, chyba że znacie jakiegoż sprawdzonego w poznaniu?

    malgosia32
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Najlepiej stosować naturalne kosmetyki hiperalergiczne, ale drogie są ;(

    Lola.K.
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Nie jest łatwo dbać o skór atopową… na każdego działa coż innego. Warto iżć do dermatologa, ale warto też na własna rękę szukać najlepszego kremu. Na mnie najlepiej działa krem do rąk za 4zł z Rossmana.

    Karolcia82
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    dzięki 🙂 czasem przypadkowo coż wpadnie nam w oko niekoniecznie drogiego a okazuje sie że jest bardzo trafione…ale faktycznie kosmetki na azs sa bardzo drogie i trudno wiecznie testować nowe bo poprzednie są nietrafine a dermartolog to osobny temat….

    misia21
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Dużo skórę nawilżać, najlepiej hipoalergiczne produkty.

    Karolcia82
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Dużo skórę nawilżać, najlepiej hipoalergiczne produkty.

    jakież konkretne? może jakież polecić?

    seomanniak
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    dobrze wiedzieć:)

    Anna_N
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    Polecam kosmetyki z Ozonem – super się sprawdzają dla problematycznej skóry

    PSM Pharma
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Kiedy mówimy o kondycji skóry, to musimy myżleć o jej odżywieniu i nawilżeniu. Dotyczy to skóry zdrowej, a przede wszystkim atopowej czy ze zmianami łuszczycowymi. Jeżeli prócz leczenia nie zadbamy o nawilżenie całej skóry, nie tylko naskórka stosując emoilenty, to leczenie jest wtedy utrudnione. Z moich dożwiadczeń wynika, że dobrze nawodniona i odżywiona skóra na całej jej grubożci (trzy warstwy) jest mniej podatna na zmiany. Tak można zadbać o skórę stosując kobyle mleko w kapsułkach.

    Karolcia82
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    serdeczne dzięki za bardzo cenne wskazówki, jesteżcie stokroć lepiej poinformowane aniżeli lekarze… 🙂

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    Dermokosmetyki, stosowane do pielęgnacji skóry atopowej, powinny być hipoalergiczne, bezzapachowe i pozbawione potencjalnie uczulających barwników. Codzienne, regularne nawilżanie i natłuszczanie skóry preparatami zawierającymi emolienty może poprawić jej stan. Emolienty przeznaczone są do miejscowego leczenia, bogate w mocznik zatrzymują wodę i utrzymują optymalne nawilżenie naskórka.

    e-Fontanna.pl
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 80
    • Stały bywalec

    Skóra atopowa jest bardzo wrażliwa,więc dobre dermokosmetyki to w zasadzie najlepsze co można polecić. Oczywiżcie warto także skonsultować się z lekarzem specjalistą,dermatologiem,tutaj nie mogą wystąpić podrażnienia.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " skóra atopowa jak dbać?"

Przewiń na górę